İlk başlayın ve vurun! Liberec’e yeni katılan Galvas’ın yaşadığından memnunum.

AMate

Global Mod
Global Mod
Özellikle bu mağlubiyetlerden sonra güçlenmemizden oldukça memnunum. NHL’deki beşinci draft için büyük bir umut olan gençlik temsilcisi Gl’nin biraz fazla olduğunu gülümsedi.

Ayrıca Jetd yönetimindeki hamlesi hakkında yalnızca bin kez lig dışı maçlara çıkan babası Luke ve şu anda Vds’de oynayan kardeşi Jakub’a da danıştı. Bütün aileyle konuştum. Hepsini dinledim ve ardından Liberec’te karar kıldım.

Pestup’ta nasıl doğdu?
Liberec’ten uv lt’ye teklif aldım ama yurtdışında denemeli miyim diye merak ediyordum. Sonunda Çek yoluna gitmeye karar verdim. Ve Liberec’e gittim. Bir haftadır buradaydım ama transferde sorun çıktığı için aranıza katılabildim.

Esk yolu köpeği Liberec için mi?
Yurt dışına gitme şerefine erişemedim. Şimdilik çoğunlukla evdeydim ve hiçbir yere gitmedim, bu yüzden Çek yolunda bir adım atmak istedim ve bunun doğru seçim olduğunu düşünüyorum.

Liberec’le ilk maçın nasıl geçti?
O döneme girdik, ne yazık ki, birbirine yapışmak zorunda olduğumuz tahtakuruları bizi geride bıraktı. Kladno iki bardak verdi ve bohuel biraz sallanmaya başladı. Ama teyzemin evine gittik ve birbirimize baktık.

Genç defans oyuncusu Tom Galvas, Liberec’te ilk maçına çıkıyor.

İlk ekstra lig maçında nasıl düştü?
Akışı desteklemek istedim, Oscar Flynn oradaydı, o yüzden benimle bahse girdi, sadece backhand’e blöf yaptı ve ben aradım. Muhtemelen pahalı olacak, kulübün kasiyerine ödeme yapmam gerekecek, kasiyer Jarda Vlach ve bana söyleyecek.

Çalıştığınız Olomouc’tan cumhuriyetin diğer ucuna gitmek sizin için zor oldu mu?
Bunun başlıca nedeni bisikletti. Olomouc’ta lojistik, kimya ve spor yöneticiliği okudum. Acaba bunu Olomouc’ta mı bitireceğim, yoksa bisiklete Liberec’te mi gideceğim?

Seni Liberec’e ne getirdi? Ekstra ligde oynama şansınız olduğunu duydunuz mu?
Beni buraya getiren ve burada işlerin nasıl yürüdüğünü bana gösteren koç Pen ile birlikte gittim. Olomouc’ta gençler ve büyükler müsabakalarına katıldım ve burada Liberec’te A takımında yer almak için mücadele etmem gerekecek. Burada rekabet var, zor olacak ama iyi şeyler yaptığımda bazı durumların içine atlayabileceğimi biliyorum.

NHL draftına Olomouc’ta değil de Liberec’te hazırlanacağınızı mı düşünüyorsunuz?
Evet. Kendini bana adayabilecek koçların çok daha fazla olduğunu ve burada daha iyi bir ortamın olduğunu düşünüyorum.

Draft konusunda bu sezon için özel hedefleriniz var mı?
Taslak aklımda hiç yok ama elbette oraya gitmek isteyeceğim ve göreceğiz. Liberec’te içeri girip bir pozisyon almaya çalışacağım.