Iphone Ekran Video Kaydı Nasıl Alınır ?

AMate

Global Mod
Global Mod
Iphone Ekran Video Kaydı Nasıl Alınır?

Iphone kullanıcıları için ekran video kaydı alma işlemi oldukça önemli olabilir. Bu özellik, telefon ekranınızda yaptığınız herhangi bir şeyi kaydetmenizi sağlar ve birçok durumda oldukça kullanışlı olabilir. İster bir oyun oynarken, ister bir uygulamayı kullanırken veya bir eğitim videosu hazırlarken, ekran video kaydı işlevi hayat kurtarıcı olabilir. Peki, iPhone'da ekran video kaydı nasıl alınır? İşte adım adım rehberimiz:

1. Ayarlar'ı Açın ve Denetim Merkezi'ne Gidin

İlk adım olarak, iPhone'unuzun Ayarlar uygulamasını açın. Ardından, "Denetim Merkezi"ne gidin. Denetim Merkezi, birçok kullanışlı özelliğe hızlı erişim sağlar. Buradan ekran video kaydı işlevini ekleyeceğiz.

2. Denetim Merkezi'ne Ekleyin

Denetim Merkezi'nde "Denetimler Ekle/Çıkar" seçeneğine dokunun. Burada, "Ekran Kaydı" seçeneğini bulun ve artı (+) simgesine dokunarak Denetim Merkezi'ne ekleyin. Bu, ekran video kaydı işlevini kolayca erişilebilir hale getirecektir.

3. Ekran Video Kaydı İşlevini Etkinleştirin

Şimdi, ekran video kaydı işlevini etkinleştirmek için Denetim Merkezi'ne geri dönün. Denetim Merkezi'ni açın ve "Ekran Kaydı" simgesine dokunun. Bu simge, bir daire içinde bir daire olarak görünebilir.

4. Ekranı Kaydı Başlatın

Ekran video kaydı işlevini etkinleştirdikten sonra, kaydı başlatmak için ekranınızın üst kısmındaki yeşil renkli kayıt simgesine dokunun. Bir geri sayım başlayacak ve kayıt otomatik olarak başlayacaktır.

5. Ekranı Kaydedin ve İşlemi Tamamlayın

Ekran video kaydınızı aldıktan sonra, istediğiniz herhangi bir şeyi yapmaya başlayabilirsiniz. Oyun oynayabilir, bir uygulama kullanabilir veya bir eğitim videosu hazırlayabilirsiniz. Kaydı durdurmak için ekranın üst kısmındaki kırmızı çizgiyi tıklayın.

6. Kaydı İzleyin ve Paylaşın

Ekran video kaydınız otomatik olarak Fotoğraflar uygulamasına kaydedilecektir. Buradan, videonuzu izleyebilir, düzenleyebilir ve isterseniz paylaşabilirsiniz. Videoyu istediğiniz platformda paylaşmak için uygun seçeneği seçin ve talimatları izleyin.

Benzer Sorular ve Cevaplar

Birçok kişi iPhone ekran video kaydı alma konusunda soruları olabilir. İşte bazı yaygın sorular ve cevaplar:

1. Ekran video kaydı almak pil ömrünü etkiler mi?

Ekran video kaydı almak, telefonunuzun pil ömrünü etkileyebilir çünkü video kaydı işlemi oldukça yoğun bir işlem olabilir. Ancak, pil ömrü üzerindeki etkiyi en aza indirmek için, tam şarjlı bir pil ile kayıt yapmanız önerilir.

2. iPhone'da ekran video kaydı ne kadar süreyle yapılabilir?

iPhone'da ekran video kaydı, depolama alanınız ve pilinizin dayanma süresine bağlı olarak değişebilir. Genellikle, bir saatlik bir ekran video kaydı alabilirsiniz, ancak bu süre telefonunuzun modeline ve depolama alanınıza bağlı olarak değişebilir.

3. Ekran video kaydı alırken sesi nasıl kaydedebilirim?

iPhone'da ekran video kaydı alırken, varsayılan olarak telefonunuzun mikrofonunu kullanarak sesi kaydedecektir. Ancak, isterseniz ekran kaydı sırasında dış mikrofon veya kulaklık kullanarak daha net ses kaydı yapabilirsiniz.

4. iPhone ekran video kaydı dosyaları hangi formatta kaydedilir?

iPhone ekran video kaydı dosyaları genellikle .mov formatında kaydedilir. Bu format, yüksek kaliteli video kaydı için oldukça yaygın olarak kullanılır ve çoğu medya oynatıcı tarafından desteklenir.

5. Ekran video kaydını paylaşırken kalite kaybı olur mu?

iPhone'da ekran video kaydı aldıktan sonra, kaydettiğiniz videonun kalitesinde herhangi bir kayıp olmaz. Ancak, videonun boyutunu azaltmak için sıkıştırma yapıyorsanız, bazı kalite kayıpları yaşayabilirsiniz.

Uzmanın Desteği

İphone Ekran Video Kaydı Nasıl Alınır? konusunda herhangi bir sorun yaşarsanız, Apple Destek ekibi size yardımcı olabilir. Apple'ın resmi web sitesinden veya Apple Destek uygulamasından destek alabilir ve sorununuzu çözebilirsiniz.

Sonuç olarak, iPhone'da ekran video kaydı almak oldukça kolay bir işlemdir. Yukarıdaki adımları izleyerek, telefonunuzda yapmak istediğiniz herhangi bir şeyi kol