İyi Finliler geri geliyor. Ve onlarla birlikte Litoměřice hokeyine de goller geldi

AMate

Global Mod
Global Mod
Otuz bir yaşındaki Korkiakoski, “Heyecanlıyım” dedi. Altı yaş küçük Sihvonen, “Litoměřice benim için özeldir” diye ekledi.

Yaşlı vatandaşı üç yıl boyunca başka bir yerde çalışırken, Vsetín’de geçirdiği Kalisz formasını yalnızca bir sezon için çıkaran oydu. İkisi Poruba’da, biri Polonya’nın Jastrzebie ve Kolín’inde. Ancak ikisi de en iyi zamanlarını Litoměřice’de yaşadı.

Sihvonen, 2021/22 sezonunda 28 gol atarak normal sezonda 12 asist yaparak Premier Lig’in en golcü oyuncusu oldu. Korkiakoski, Litoměřice’de geçirdiği iki yılda toplam 57 Kanada puanı topladı ve bu onu tüm yarışmanın en iyilerinden biri yaptı.

“Burada pek çok şey değişti ama pek çok şey aynı kaldı. Ancak taraftarlar aynı” diyen Korkiakoski, Landshut ile yapılan hazırlık maçının ardından buza geri çağrılmasına hayret etti. “Beni burada tekrar ağırladıkları için onlara gerçekten çok minnettarım.”

Markus Korkiakoski

Kulübün internet sitesine konuşan Sihvonen de aynı şeyleri düşünüyor: “Şehri ve buradaki atmosferi seviyorum, bunun en önemli kısmı insanlar. Kabinde birkaç deneyimli oyuncumuz ve çok sayıda genç oyuncumuz var ve harika bir takım olacağımıza inanıyorum.”

Kalisz takımında iki Finlinin yer alması yeni bir şey değil. “Fakat geçen sefer benim ilk olduğum ve ardından Kristian Kangas’ın geldiği zamandan biraz farklı. Rik’i henüz o kadar iyi tanımıyorum ama çok iyi biri. O sadece takım arkadaşlarından biri ve hepsi harika” diye açıkladı, 2.000 nüfuslu Finlandiya köyü Yli-li’nin yerlisi ve kulüpte kalma kararı çarşamba günü verilecek. Şu ana kadar Litoměřice onu test etti ve nişanlanmasıyla ilgileniyor.

Kalması halinde Korkiakoski ve Sihvonen soyunma odasında bazen birbirleriyle Fince konuşacak. Çiftin yaşlı olanı Litoměřice web sitesinde “Bunu daha çok eğlence için yapıyoruz” diye gülümsedi. “Birlikte sıraya girmiyoruz, bu yüzden oyun sırasında birbirimizle konuşmuyoruz. Bazen Fince şakalaşıyoruz ama aksi takdirde İngilizce konuşuyoruz veya Çekçe de konuşmaya çalışıyoruz.”

Stadion, 13 Eylül’de Slavia’ya karşı birinci lige çıkacak.