Kashi Tamil Sangamam Sırasında İletişim Boşluğunu Kapatan Bir Yazar | Allahabad haberleri

AMate

Global Mod
Global Mod
PRAYAGRAJ: İletişim boşluğunu doldurmaya gelince, seksen yaşındaki kişi şunu kaydetti: Tamilce ve Ramcharit Manas’ı (Tulsi Ramayan) (nesir) Tamil’e çeviren Hint edebiyatı yazarı Dr M Govind Rajan, kutsal şehre gelen Tamil delegeleri için iletişim boşluğunu dolduruyor Prayargaj Kashi Tamil Sanganam etkinliği kapsamında.
Son 13 yıldır Tamil Nadu halkı arasında Hintçe ve UP ve Jharkhand’da Hintçe konuşan insanlar arasında Tamil dili öğretmek için çalışan ünlü Tamilce ve Hintçe yazar, aslında Prayagraj Bölge Hükümeti yetkilileri tarafından onlara yardım etmesi için davet edilmişti. iletişim engelini aşarak etkinliği büyük bir başarıya dönüştürün.
CRPF, Demiryolları ve Tamil Nadu’dan gelen ve etkinlik sırasında görev verilen diğer departmanların yetkililerine rağmen, Dr.
Dr. Rajan TOI’ye şunları söyledi: “Tamil delegelerinin Kashi Tamil Sangamam etkinliği bağlamında Sangam kasabasına yaptıkları ziyaretten önce, yine Tamil Nadu’dan olan SDM rütbesinden bir idari görevli benimle temasa geçti ve karşılama için yardımımı istedi. Tamil dilinde Prayargaj’ın önemli yerleri hakkında misafirler ve ziyaretçiler”.
Rajan ayrıca ekledi, “Ayrıca Tamil Nadu’dan gelen konukları ağırlamanın ve onlara Ganga, Yamuna ve efsanevi Saraswasti’nin birleştiği dindar Sangam’dan bahsetmenin harika bir fırsat olduğunu düşündüm. Tamil Nadu’dan gelen ziyaretçiler, Magh Mela, Kumbh ve Ardh Kumbh sırasında milyonlarca adanmışın kutsal bir dalış yaptığını duyduklarında Sangam hakkında daha fazla bilgi edinmek için can atıyorlardı.”
“Kashi’den bir Prayagraj heyeti geldiğinde, misafirleri sadece karşılamakla kalmıyorum, aynı zamanda onlara Sangam, Akshayvat, Lord Hanuman Tapınağı, Shankar Viman MandapamCSA parkı ve Swami Narayan Bu yerleri ziyaretleri sırasında Tamil dilinde tapınak”.
“Şu ana kadar 1.500 konuğa katıldım ve daha fazla delege grubunun 8, 10, 12, 15 ve 17 Aralık tarihlerinde Sangam kasabasını ziyaret etmesi planlanıyor” diye ekledi.
Birçok Tamil edebiyatını Hintçeye çeviren Bhasha sansthan’ın eski genel sekreteri Dr. M. Govind Rajan, Prayagraj, Kashi, Ranchi ve Kanpur halkı arasında Tamil dili de öğretiyor.
“Tamil Nadu ve Hindu konuşulan eyaletlerdeki insanlar için hem Hintçe hem de Tamil dilinde PPT (Power Point Sunumu) hazırladım, böylece birbirlerinin dilini kolayca tanıyabilirler.
Rajan 13 yıldır Sangam kasabasında ikamet ediyor ve ayrıca birçok Hint edebiyatı ve kitabını Tamil’e çevirdi.