Kıvılcım temsilciler ve kale sopası tarafından ateşlendi: Karma onu Litvínov'da bana geri verdi

AMate

Global Mod
Global Mod
“Harika bir deneyim!” diye bağırdı Jiskra, seçkinler arasındaki en verimli maçından sonra.

İlk olarak, iki gol asisti yaptı ve ikinci ataktaki takım arkadaşları Jiří Černoch ve Ondřej Beránek'e de iki diski kaleye göndererek teşekkür etti. “Normalde oynamadığım sol kanatta başladım. Černoch ve Bery tecrübeli oyuncular, bana çok yardımcı oldular, bu puanları esas olarak onlara borçluyum” dedi 22 yaşındaki forvet yardımsever bir tavırla.

Son sözü kendisi söyledi. İlki güç oyununda olan iki vuruşu, saniye olmadan yarım dakika farkla aralandı. “Hiç bu kadar hızlı iki gol atmamıştım. Litvínov'daki ilk maçın aklıma geldiğini düşündüm. Öte yandan tek oyuncu değişikliğiyle yirmi saniyede iki gol attım. Karma işe yaradı ama onu gücendirmek istemem” diye gülümsedi.

Karlovy Vary'nin yardımcı antrenörü Vojtěch Šik, Jiskra'daki maçın ardından tersledi: “Kale sopasını kendisine vermesi için kaleciye bağırdı.” Ve iki oyuncu değişikliğinde iki gol attı. Dolayısıyla emanetçi de övgüyü hak ediyor.”

23 numaralı oyuncu müdahalelerini tevazu ile kabul etti. “İlkinde Rachůnek beni ortada buldu, diske tekme attım ve diske vurdum. İkincisinde Jirka Černoch şutunu çekti, disk yine hokey sopamdan sekti ve ben de ona vurdum. Şanslı goller ama onlar adına çok mutluyum.'

Karlovy Vary'nin forvet oyuncusu Vít Jiskra (solda), Litvanyalı kaleci Matej Tomek'i yendi.

Ve hatta önceki iki yenilgiden sonra kazanılan zafer için bile. “İlk dakikadan son dakikaya kadar mükemmel bir takım performansı sergiledik, her oyuncu herşeyini buzun üzerinde bıraktı. Ve Habal'ın kalede yaptıkları inanılmazdı. Uzun süre yakalayamadı ama bizi geride tuttu.” Jiskra maskeli takım arkadaşına selam verdi.

Karlovy Vary'nin maça çılgın başlangıcı belirleyici oldu; Podkrušnohorská derbisinde ilk yedi dakikada üç gol atıldı. “Sonra bir gol yedik ama takım çökmedi. Her ne kadar aklımızda bu sezonun Litvínov'daki ilk maçı vardı, 3:0 öndeydik ve bunun cezalandırıcı bir şekilde elimizden kayıp gitmesine izin verdik”, diye anlatıyor Karlovy Vary öğrencisi Kasım 3:6'daki kazayı.

O dönemde yaşanan çöküş Energia için bir hatıra niteliğindeydi. “Arkalarda bir yerdeydi ama hiçbirimiz böyle bir senaryoyu hayal etmemiştik. Soyunma odasında bu konuyu konuşmadık bile, bundan bahsedilmiyor, karma üzerinde kötü etkisi olur.''

Karlovy Vary'nin defans oyuncusu Tomáš Bartejs (70), Litvanyalı forvet Nicolas Hlava ile kavga ediyor.

Karlovy Vary, kendine güvenen savunmasıyla Verva'nın hücum filosunu felç etti. “Sezonda birçok kez üçüncü periyot öncesinde öne geçtik ama aptalca gollerle bunun elimizden kaçmasına izin verdik. Antrenmanlarda bunun üzerinde çalışıyoruz, arkada daha hassas olmaya çalışıyoruz. Bir veya iki gol önde olduğumuzda basit oynamak istiyoruz. Litvínov'da maç boyunca dürüst olmayı başardık. Bunu mükemmel bir şekilde başardık” diye sevindi gecenin kahramanı.

Umarım takım saymanı sevincini bozmaz. “Umarım bu dört puan için hiçbir şey ödemem. Bakalım benim için sayacaklar mı…”

İstatistikçiler bunu zaten kariyerinin en yüksek seviyesi olarak hesapladılar.