Köprü Geçişleri vatandaşlara 10 yılda 100 cr’ye mal oldu | Ahmedabad Haberleri

SinemT

Member
Köprü Geçişleri vatandaşlara 10 yılda 100 cr’ye mal oldu | Ahmedabad Haberleri

AHMEDABAD: Sadece beş yıl önce inşa edilen Hatkeshwar viyadüğü, araçların hareket etmesine izin vermeyecek kadar tehlikeli bulundu. Bununla ilgili bir ön rapor, viyadük inşaatının kalitesiz olduğunu ortaya koydu. Yardım şimdi çağrıldı HTE Roorkee, böylece viyadük yıkılmak zorunda kalmasın.
Şehirdeki üst geçitlerle ilgili tartışmalar artmaya devam ediyor, ancak böyle bir durumda herhangi bir işlem yapılmadı. Belediye makamının ağır ihmali, beş üst geçidin inşası için yaklaşık 100 Rs vergi mükellefinin parasını da boşa harcadı.
bu Ranip viyadük kötü yönetim ve ihmalin en güzel örneklerinden biridir. AMC, kötü yönetim nedeniyle inşaat için ek 50 Rs harcadı.
“AMC, IIT Roorkee Raporunu Gizliyor mu?”
Hatkeshwar viyadüğüyle ilgili tartışma, Kongre’nin sivil yapının idari ve siyasi kanatlarının IIT Roorkee’nin köprünün kalitesiyle ilgili raporunu aldığını, ancak bunu kamuoyuna açıklamadığını iddia etmesiyle tırmandı. “Bir hafta önce AMC yetkilileri, IIT Roorkee’nin raporunun bir hafta süreceğini söyledi. Yedi gün sonra bir hafta daha süreceğini söylediler. Kongre Meclis Üyesi Iqbal Shaikh, raporun gönderildiğinden şüpheleniyoruz, ancak AMC yetkilileri bunu saklıyor” dedi.