Kral Charles III kanser tedavisi sırasında 'çok iyi'

AMate

Global Mod
Global Mod
Halkın gözüne döndükten iki hafta sonra Kral III. Charles'ın kanserle mücadelesinde “çok iyi” olduğu söyleniyor.

Rishi Sunak'ın Muhafazakar hükümetinde bakan olan İngiliz siyasetçi Penny Mordaunt, Salı günü GB News'e yaptığı açıklamada 75 yaşındaki hükümdarın işine geri dönmekten mutlu olduğunu söyledi.

“O çok iyi. Ve kamu görevlerine geri dönmekten çok memnun olacağını biliyorum. Avam Kamarası sözcüsü, Charles'la Özel Konsey Lord Başkanı olarak yaptığı haftalık toplantıların ayrıntılarını paylaşarak bunu çok özlemiş olurdu” dedi.

Mourdant, “Herkesin onu geri görmekten gerçekten memnun olduğunu düşünüyorum ve onun daha fazlasını yapmak istediğini biliyorum, bu yüzden iyi bir hafta oldu” diye ekledi Mourdant. “İnsanların onun tamamen çekici ve her zaman sakin olduğunu öğrenince şaşırmayacağını düşünüyorum. Ayrıca çok iyi bir mizah anlayışı da var.

“Fakat her zaman işlerin nasıl gittiğini soruyor, özellikle Parlamento'da ele aldığımız konuları veya zor zamanlar geçirdiğini bildiği belirli gruplar hakkında” dedi. “Her zaman bu insanlarla ilgileniyor, bu yüzden onu çok önemsiyor ve birlikte çalışmaktan keyif alıyor.”

Gelini Catherine'in Ocak ayında karın ameliyatı için kabul edilmesi üzerine Charles, prostat büyümesiyle ilgili bir ameliyat geçireceğini duyurdu ve bunun sonucunda, tedavisine odaklanabilmek için kamuya açık görevlerine üç ay ara verildi. ve iyileşme. Şubat ayında kendisine açıklanmayan bir kanser türü teşhisi konuldu.

Buckingham Sarayı, Nisan ayı sonlarında, kralın tedavisinin ardından işe döneceğini duyurdu. Taç giymesinin birinci yıl dönümünü kutlayan hükümdar, işe dönüşünün ilk günü olan 30 Nisan'da Kraliçe Camilla ile birlikte bir kanser yardım kuruluşunu ziyaret etti ve tedavisinin o gün için planlandığını doğruladı.

Cuma günü yağmura rağmen Kraliyet Windsor At Gösterisine katıldı ve Çarşamba günü Buckingham Sarayı'nda bir bahçe partisine katılması planlanıyor. Ayrıca Haziran ayında Japonya imparatoru ve imparatoriçesinin resmi ziyaretine de ev sahipliği yapacak.

Kralın yoğun programı, kendisi ve Britanya tahtının dördüncü sıradaki Prens Harry'nin, en küçük oğlunun bu hafta Londra'ya yapacağı ziyaret sırasında bağlantı kuramamasının nedeni olarak gösteriliyor; bu ziyaret, Harry'nin kraliyet görevlerinden geri adım atmasının ardından gelen olumsuz etkilerden sonra geldi. 2020'de ve 2023'ün bomba etkisi yaratan anı kitabı “Yedek”. Eşi Meghan ve iki çocuğuyla birlikte esas olarak Kaliforniya'da yaşayan Sussex Dükü, Harry'nin 2014'te yaralı gaziler için kurduğu bir turnuva olan Invictus Oyunları'nın onuncu yılını kutlamak için bu hafta İngiltere'ye geri döndü.

Prensin ziyaret sırasında babasını görüp görmeyeceği yönündeki spekülasyonlara yanıt olarak Harry'nin sözcüsü kralın “tüm programının” olduğunu aktardı. Harry, krala kanser teşhisi konulduktan kısa bir süre sonra babasını ziyaret etmek için en son Şubat ayında İngiltere'ye gitmişti. Prens, o sırada “Günaydın Amerika”ya “uçağa atlayıp mümkün olan en kısa sürede onu görmeye gittiğini” ve ailesini sevdiğini de eklemişti.

Prens Harry'nin sözcüsü Salı günü BBC'ye yaptığı açıklamada, “Dük elbette babasının taahhüt günlüğünü ve diğer çeşitli öncelikleri anlıyor ve onu yakında görmeyi umuyor” dedi.

Kardeşi Galler Prensi William da Çarşamba günü Londra'daki St. Paul Katedrali'nde düzenlenecek Invictus Oyunları törenine katılmayacak. GB News, Kraliyet Ailesi'nin hiçbir kıdemli üyesinin etkinliğe katılmasının beklenmediğini bildirdi.