kurulu 176 okuldaki sapmaları tanımayacak | Allahabad haberleri

AMate

Global Mod
Global Mod
Prayagraj: UP Madhyamik Shiksha Parishad (YUKARI işareti) kopya şikayetleri üzerine ihbarda bulunarak 176 bağlı lisenin akreditasyonunun iptali için işlem başlattı.
Meclis sekreteri Divyakant Shukla, 2023 kurul sınavlarında merkez olmaması için 176 okulun listesini ilçe okul müfettişlerine gönderdi.Yönetim döneminde bu okullarda kopya çekildiğine dair şikayetler yönetim kuruluna geldi. ve dahili sınavlar. Kurul şimdiden 176 okuldan 20’sini tanımadı.
Maksimum okul sayısı (27) Azamgarh bölümünden, dördü ise Prayagraj bölümündendir.
Şukla, “Bu okullara daha önceki sınavlarda yapılan anomalilerle ilgili uyarılar geldi. Yönetim kurulu, bu okulları resmi olarak tanımamak için belirlenen prosedürü zamanı gelince izleyecek olsa da, duyuru yaptığımız gibi, bu okulların sınav için 10. ve 12. sınıflar için sınav merkezleri haline gelmemesi için liste ilgili DIoS’a iletildi. 2023’te kurullar.
Yetkili, davaları ve yanıtlarının şimdi UP Yönetim Kurulu Tanıma Komitesine sunulacağını ve komitenin tavsiyelerinin tanıma geri çekilmeden önce onay için eyalet hükümetine gönderileceğini de sözlerine ekledi. Yetkililer, birçok durumda etkilenen okulların bölge müfettişinden ve bölgenin ortak eğitim müdüründen (orta öğretim) rapor istendiğini söyledi. Hem Bölge Okul Müfettişlerinden hem de Ortak Eğitim Direktöründen akreditasyonlarını geri çekmeleri tavsiye edilen bazı okullar var.
Geçen yıl yapılan sınavlarda toplu kopyaya suç ortaklığı yapmaktan suçlu bulunan okullara karşı tanınmalarını geri çekmek için ciddi önlemler alınabilir.
Prayagraj’ın dört okulu da tanınmanın geri çekilmesiyle karşı karşıya. Gösterinin nedenine ilişkin bildirimler, Shankargarh’daki Yeni Çocuk Okulu Sindhi Tola’ya gönderildi ve konu, Guvernörler Kurulu Tanıma Komitesi tarafından değerlendirilmek üzere havale edildi. Shri Bachai Singh Singraur Inter College, Chandrasen ve UD Memorial Inter College, Asrawe Kalan davasında Ortak Eğitim Direktöründen de bir rapor talep edildi. Dhumanganj, Transport Nagar’daki Gayasuddinpur’daki Pancham Lal Ashram Inter College’a karşı eylem de devam ediyor.