Kutlák, Thornton'un beni kışın Boston'a götürdüğünü hatırlıyor. Bugün Motoru gençlerine liderlik ediyor

AMate

Global Mod
Global Mod
Daha sonra nihayet tenise gitmeyi tercih ettiğini bana getirdi, eski hokey savunucusu ve milli takım oyuncusu Zdenk Kutlk, kış stadyumlarındaki tutuklanmalarını hatırlayınca gülümsedi. Budjovice Motor'a alındıktan sonra Z Ema Destinov'dan Grnwaldov Caddesi'ndeki hokey maçlarına bisikletiyle gidiyordu.

Uzun bir süre, kendi yaşındaki ve o günlerdeki diğer çocuklar gibi hokeyi futbolla birleştirdi. Tyi Dvory hit kulübünün bitişiğine giderdi. Hokey çantası onun için açık bir kazanandı.

Ama futbol da iyiydi. Bugün konuşulmadı ama çocuklarla ben dışarıdaydık ve uzun süre spor yaptık. Tyrk'te futbol, Pedagog'da hokey topu ya da yüksek tekerlekli kolejlerde beton hiti üzerinde tenis bunlardan birkaçı.

2000 yılında atılım

Daha sonra hokey kariyeri yükselmeye başladı. Ergenlik çağındayken onu tonkadan omuriliği felçli olana kadar seyyar satıcılıkla satıyordu. 1998/1999 sezonunda Çek Budjovice takımında takıma ilk çıkışını yaptı.

Ve Zdeko Kutlek'in kariyerinde bir dönüm noktası yaşandı. Yıl 2000. Kou Jaroslav Holk onu ülkedeki dünya gençler şampiyonası için milli takıma seçti. Ve sonunda inanılmaz bir altın olduğu ortaya çıktı.

Hepimiz için öyle bir manzaraydı ki diye gülüyor Kutlk. Turnuvadan önce dün kuş bakışı bir oyunu kaybettik, bu da sonuçta bizim için iyi bir darbe oldu, çünkü 25 Aralık'ta Slovakya'yı 5:2 yendik. Muhtemelen orada iyi bir dalga yakaladık ve grupta Amerika ile 2:2 berabere kaldık. Sonuçta favori Kanada ve diğerlerine karşı çok iyi oynadık. Rusya'yla oynanan finalin muhtemelen izlemesi pek çılgın olmadığını hatırlıyorum, ancak elemelerdeki bir bakışın bize şampiyonluğa mal olduğunu hatırladı.

Boston'un anıları

Bugün bile defans oyuncuları, gençlerde dünya şampiyonluğunu kariyerinin en iyi ve en önemli anı olarak görüyorlardı. Hokey oyuncuları, oyunu başınızın üzerine kaldırmanın tarif edilemez bir duygu olduğunu kabul ediyor. 2000 yılı onun için hem uzun hem de kısaydı çünkü sahadaki davranışları onu ünlü NHL takımı Boston Bruins'e götürdü. İlk maçını 5 Kasım'da Toronto Maple Leafs'e karşı oynadı.

Bunun benim rüyam olduğunu bile bilmiyordu. Çünkü biz çocuklar olarak o zamanlar NHL'ye bugün gençlerin sahip olduğu kadar önem vermiyorduk. Ncl sp extraliga veya nrok'du. Ancak Kanada-Amerikan hokey maçında bir gol atan biri olarak oraya gitmek ve NHL'de yaşamak başlı başına harika bir şey.

Duvar

Amerika'ya nasıl gittiğimi ve tek kelime İngilizce bilmediğimi hatırlıyorum. Birdenbire benimle yarışan yirmi adam daha var. Ana otelden ayrılır, kendini suya atar ve yüzer. Bu tür bir deneyimi senden nefret eden çocuklara borçluyum. Deneyimin onlara çok yardımcı olacağını garanti ediyor.

Ve Boston'un en güçlü iki anısı. NHL'deki ilk ve son golü de teknik direktör Mike Keenan'ın yaklaşık iki dakika boyunca ona 20 santimetreden vurduğu goldü. Ya da takım arkadaşım Joe Thornton'un beni odadan nasıl alıp kışa götürdüğünü ekliyor.

Alplerin altındaki yaşamı seviyordu

Zdenk Kutlk tüm yıllarını ödülün peşinde koşarak geçirdi. Daha sonra Avrupa'nın çeşitli kulüplerinde forma giydi. Örneğin yedi sezonu Ambri-Piotta'nın karanlığında geçirdi.

Bana göre Çek Cumhuriyeti kesinlikle en iyi destinasyondur. Ve hiçbir ülkenin bana eşit olamayacağı bir yaşam eşitliğine ya da insanların büyük ilerlemesine.

Ambri ve Piotta ancak yüz kişinin yaşadığı iki köy. Stadyum'u camla açmışlardı, her ne kadar uçsa da kendine has bir çekiciliği vardı. Sonra her yerden insanlar hokey oynamaya geldi, 5-6 bin kişi gitti. Bu uygunsuzdu. Ayrıca taraftarlar kendi aralarında emekli maaşı toplayarak kulübü iflastan kurtardı. Kutlk, bugün bile çiftliğe geri döndüğünde düşünceleri arasında, yüzümde bir gülümsemeyle Ambri'deki sözleşmeleri uzattım, diye düşünüyor. Alpler'in altındaki ülkede başka bir sezonda Davos adına 17 maç oynamayı başardı.

Zdenek Kutluk

Esko Budjovice yerlisi, otomobil sektörünün orta çarkından mezun oldu. Motor'da hokey devresine başladı.

2000 yılında Boston Bruins adına NHL'deki ilk maçına çıktı. Yıllar sonra ilk NHL golünü aynı takım Tampa Bay Lightning ile attı.

Avrupa'ya döndükten sonra Avusturya'nın Ambri-Piotta ve Davos takımlarında, Slovan Bratislava'da ve Avusturya'nın Salzburg kentinde çalıştı. Kariyerinin sonuna doğru memleketi kulübü Budjovice'de birinci ligde oynadı.

Artık Motor'un genç koçlarından biridir. Eşi Simona ile birlikte iki oğlu ve bir kızını büyütüyor. Hobisi ailesidir ve zamanı olduğunda uçmayı ve motosiklete binmeyi de seviyor.

Motor taraftarlarının duvarlarında 80 rakamı bulunan kaptan olarak hatırladığı belden aşağısı felçli oyuncu, daha sonra Avusturya'nın Salzburg kentinde de forma giymişti. Kariyerini ikinci ligde Pbram'da noktaladı. Oraya gittim çünkü Mra Blha'nın (takımın genel menajeri, editörün notu) orada büyük bir sevgiyle hokey oynaması hoşuma gitti. Oraya gelmemin asıl nedeni oydu. Ayrıca çok güzel bir grup da vardı, pidv.

Profesyonel kariyerinin sona ermesinin ardından doğrudan antrenörlüğe geçti. Ancak ben bunun kendisinin işyerinde sistematik olarak hazırlanmasından değil, durumdan kaynaklanmış olabileceğini düşünüyorum. Genelde pek doldurmam ama ertesi gün, hafta ne getirir diyeceğim. Eşim bana bu kadar fazla olmaması gerektiğini, bu çocuklarla rahat olun dedi. Ve ben haklıyım, diye gülüyor Zdenk Kutlk.

Benim hesabımda, hem yetişkinler hem de gençler için 75 milli takım maçım var ve buza sadece iş yerinde çıkıyorum. Genç takım Budjovick Motor'un ekstra ligde kazanmasına yardımcı olmaya çalışıyor. Bu yüzden eski kütüklerle hokey oynayacak havada bile değilim.

Programında zaman bulduğunda motosiklete binmeyi seviyor. Hatta iki yel değirmenim bile vardı, Vespa scooter'larım. Bunları bana Vcar bölgesindeki çocuklar getirdi. Ben de onları tamir edip lats'e koydum. Ama onları sattım, artık eski bir Bavyeralıya binebiliyorum ve yakın zamanda tamamen yeni bir touring motosikleti satın aldım. Ben gezintiye çıkacağım zaman, o da rezervasyonunu yaptırıyor.