Litvínov’da Klím’i oynadığında. Hübl başladı, sinirlendik, ikizler hatırlıyor

AMate

Global Mod
Global Mod
Kevin, cumartesi günü Litvínov’da oynanan ve zamanından önce ölen Stanley Kupası galibi Petr Klíma’nın anıldığı maçın ardından, “Bu gol benim için kesinlikle en önemli gollerden biri, her ne kadar sadece gösteri sırasında atılmış olsa da,” dedi. “İlk iki periyotta vuruş yapmadım, bu yüzden en azından üçüncü periyotta vuruş yapmak istedim. Bunu yaptığım için mutluyum.”

Sonunda galip gelen Alba Takımı için ikizlerden hangisinin pakı kaleye atacağı muhtemelen önemli değildi, ancak Kelly, kardeşinin vuruşunda sembolizm gördü: “Kevin’in golü babasının 85 numarası sırtında atarken atması daha iyi.”

Kanonır Klíma, NHL’deki forma için onu seçti çünkü bu forma onun yurt dışına göç ettiği yılı, yani 1985’i temsil ediyordu. On üç sezon boyunca dünyanın en ünlü müsabakasında rakiplerini ezip geçti ve 1990’da Edmonton’la Stanley Kupası’nı başının üstüne kaldırdı. Arkadaşlarının ona taktığı isimle Kozel, mayıs ayında hayatını kaybetti. Aniden ve beklenmedik bir şekilde. Eski Çekoslovak temsilcisi sadece elli sekiz yaşındaydı.

“Bu bir şoktu. Artık bunun hakkında konuşmak bile istemiyorum.” Kevin gözlerini devirdi.

Chomutov yerlisinin hokey öğrendiği Litvínov stadyumu cumartesi günü onun adını haykırdı. Bir dakikalık saygı duruşu yerine bir dakikalık alkış. Törenin ardından oğullar, gözlerini büyük ekrana ve babalarının fotoğrafına sabitleyerek buzun üzerinden dokunaklı bir an izlediler.

Litvínov’daki Efsaneler Maçı öncesinde merhum efsane Petr Klím’e saygı duruşu

“Bunun bizim için anlamı çok büyüktü. Duygusal bir an. Gelen, alkışlayan herkese teşekkür etmek istiyorum. Çek hokey taraftarları mükemmel” dedi Kelly altı bin seyirciye. “Babam mükemmel bir oyuncuydu, hokeye bayılırdı, gol atmayı severdi, taraftarlar da onu kesinlikle severdi. Ve o.”

Yirmi altı yaşındaki kardeşler duygusal anlara rağmen gözyaşlarını tutamadı. “Bu zaten geride kaldı. Oyunun tadını çıkarmak ve babam için oynamak istedik” dedi Kelly. “Özellikle uzun bir aradan sonra birlikte başladığımızda.” Maçtan keyif aldılar. Team of Legends’ta hücuma Boston’dan süperstar David Pastrňak ile başladılar.

“Pasta’nın yanında oynamak tuhaftı, o dünyadaki en iyi hokey oyuncusu. Harika bir deneyim. Diğerleriyle oynamaktan daha kolaydır. Hradec Králové’de çalışan Kevin, buza her çıktığında onun inanılmaz bir oyuncu olduğunu, herkesten tamamen ayrı olduğunu görebiliyorsunuz” dedi ancak doping kuralını ihlal ettiği için diğer iki oyuncuyla birlikte cezalıydı. . Liberec’e yeni katılan Kelly şunu iddia etti: “Pastrňák ile çizgide oynarken bunu her zaman hatırlayacağım.”

Yıldızların yıldızı TV kameralarına iltifatlarla karşılık verdi: “Klim’lerin kolaylıkla kaymasını seviyorum. Başlarını dik tutuyorlar. Ama onlar ikizler, hala sadece kendilerini arıyorlar! Şaka yapmıyorum. Onlarla oynayabilmek çok özel.”

İkizler ayrıca Litvínov kışında küçük köpekler gibi nasıl eğlendiklerini de hatırladılar. Babaları zengin kariyerini sarı-siyahlı formayla noktaladı, 2001-2003 yılları arasında kimyagerlerin kaptanlığını yaptı. “Çocukken Litvínov kulübesine gittiğimi ve oraya uçtuğumu hatırlıyorum. Ayrıca maçlara da gidiyorduk” diye anlattı Kelly.

Kevin’in okul öncesi anıları daha spesifik: “En çok kaleci Mark Pince’i hatırlıyorum. Ayakkabılarını sürekli kabinde karıştırıyorduk ve bu onu rahatsız ediyordu. Viki Hübl Litvínov’da yeni başlıyordu. Küçüktük ve soyunma odasındaki herkesi rahatsız ediyorduk. Babamın antrenman ve maçları olduğunda onunla birlikte antrenman sahasına gittik. Bir hayran olarak büyüdüm.

Litvínov’daki biletleri tükenen Ivan Hlinka Kış Stadı’nda gerçekleşen Match of Legends maçı 5.994 seyirci tarafından izlendi.

Kardeşler babanın bundan kurtulmasına izin vermeyecekler. “Harika adam. Her zaman iyi bir ruh halinde, herkesle şakalaşıyor. Ve o her zaman yanımızdaydı, bize hokey tüyoları ve hayat tavsiyeleri veriyordu. Kötü bir şey söyleyemem” dedi Kevin. “Babam mükemmel bir insandı. Her gün bizi ezmeye çok zorladı. Biz hokey oynamak istiyorduk, o da istiyordu” diye ekledi Kelly.

Kardeşler çoğu zaman Amerika’da büyüdüler, Çekçe’de hızla gelişiyorlar, geçen yıl Çek vatandaşlığı aldılar. Babam onların da Litvínov için savaşacağını hayal etmedi mi? “Bizim için en iyisini istedi. Eğer bu Litvínov için oynamak anlamına geliyorsa, o zaman Litvínov için oynayın. Ama aynı zamanda başka bir yol. Bizimki,” diye belirtti Kevin; ünlü babasıyla karşılaştırmayı hiçbir zaman düşünmediğini belirterek, “Efsanenin her evladı bunu aynı şekilde algılıyor. Onu ünlü bir hokey oyuncusu olarak değil, bir baba olarak gördüm.”