Matematik: UP Board: 1.7 lakh sınıfı 10 öğrenci matematik sınavını atlıyor | Allahabad haberleri

AMate

Global Mod
Global Mod

PRAYAGRAJ: tarafından başlatılan katı kopyalama önleme önlemlerinin ortasında UP Orta Öğretim Konseyi Devam eden lise ve ara sınavlarda 1.70 binden fazla lise öğrencisi sınavı geçti. Matematik Salı günü sınav. Ayrıca, 12. Sınıf Ticaret ve Ev Bilimleri ve 10. Sınıf Bilgisayarlar da dahil olmak üzere ikinci vardiyada devamsızlık yapanların sayısı 25.000’i aştı.
Sınavlar 16 Şubat’tan itibaren başladı. 10. Sınıfın Matematik sınavı Salı günü ilk serviste yapıldı. Soruşturmanın adil bir şekilde yürütülmesi için kurul yetkilileri, sınav merkezlerini denetleyen kontrol odasından eyalet genelindeki eğitim departmanı yetkilileriyle sürekli iletişim halinde oldu. CCTV kameralar. Salı günü birinci vardiyada yapılan 10. sınıf Matematik sınavına toplam 22.52.695 aday kayıt yaptırdı. Kurul yetkilileri TOI’ye, bunlardan 20, 82, 507 adayın göründüğünü, yani 1.70.188 adayın sınav merkezlerine ulaşamadığını söyledi.
Benzer şekilde, ikinci vardiya ortaokul ve lise sınavlarına kayıtlı 4.25.411 başvurudan 25.072’si devamsız kalmıştır. Bu nedenle, her iki yedide de (10. ve 12. sınıftakiler dahil) toplam devamsızlık sayısı 1.95.260 idi.
Bakan, “Kopya tehdidini engellemek için aldığımız çeşitli önlemler sayesinde Kurul, eğitim mafyasının etrafındaki ilmikleri daha da sıkılaştırmayı başardı. Hükümet, kamera izleme ağı aracılığıyla sınav merkezlerini, merkez müfettişlerini ve salon görevlilerini yakından izliyor.” dedi. , YUKARI işareti, Divya Kant Şukla.
Sekreter ayrıca, kurulun Salı günü HS Matematik ödevi sırasında kontrol odasından 7.083 sınav merkezini kontrol ettiğini de sözlerine ekledi. Bölge yetkilileri geceleri de düzenlemeleri kontrol etmeleri için çeşitli merkezlere özel olarak gönderildi. Shukla, “Gece bile nöbet tutma süreci, incelemenin ilk gününden itibaren devam edecek ve son güne kadar devam edecek.” “Konseyin ek sekreteri, bölge ofisi, aynı zamanda kendi yetki alanındaki bölgeleri denetliyor. Şimdiye kadar, FIR’ler, birçok taklitçi de dahil olmak üzere, kopya çekmeye karıştıkları için eyalet çapında 14 çözücüye karşı tescillendi. Benzer şekilde, 24 öğrenci kopya çekerken yakalandı. Bunlardan, orada Lisede 16 erkek ve yedi kız ve ara sınavda bir bekar erkek var” dedi sekreter.
Sekreter şunları ekledi: “Eğitim bakanlığı görevlilerinin ihtiyatlılığı sayesinde, kurul tüm hassas ve çok hassas bölgeleri yakından izlediği için soruşturma adil bir şekilde yürütülüyor.”
Raporlara göre, bölgede Matematik Salı günü gazetede dört taklitçi Varanasi’de yakalandı ve cezaları kesildi.