Mehsana’nın bazı bölgelerinde 91 şüpheli kızamık vakası keşfedildi | Ahmedabad Haberleri

SinemT

Member
Mehsana’nın bazı bölgelerinde 91 şüpheli kızamık vakası keşfedildi | Ahmedabad HaberleriMEHSANA: Ülkenin bazı bölgelerinde toplam 91 şüpheli kızamık vakası tespit edildi mesana Bir sağlık departmanı yetkilisi Pazar günü yaptığı açıklamada, geçen ay yapılan bir gözetim sırasında ilçe.
Şüpheli vaka örnekleri Molipur Vadnagar taluka’daki köy ve bölgedeki Kadi kasabasının bir kısmı, daha fazla araştırma için Ahmedabad’daki bir laboratuvara gönderildi ve bir rapor bekleniyor, Salgın tıp görevlisi Mehsana bölgesinden Vincent Patel söz konusu.
Bölgedeki şüpheli kızamık vakalarındaki olası artışın nedeni olarak bölgede aşılamaya direnç gösterilmesini gösteren Patel, tedavi ve önleyici tedbirlerin alındığını söyledi. Patel, “Kasım ve Aralık ayları arasında Molipur ve Kadi’de 91 şüpheli kızamık vakası tespit edildi. Aşı tatbikatı yaptık ve tedavi ve önleyici tedbir olarak A vitamini tabletleri dağıttık.”
Rutin gözetim sırasında bazı şüpheli vakaların ortaya çıkması üzerine ekstra gözetim yapıldığını söyledi. “5 şüpheli vakanın tespit edildiği bölgeleri aktif olarak aradık. Aşılama vakaların önlenmesine yardımcı oluyor. Ancak bu bölgede aşılara karşı direnç yüksek. COVID-19 salgını kızamık aşılamasını daha da geciktirdi.” dedi.
Etkilenen köyde aşılama oranları yüzde 60-70 gibi düşük seviyelerde kalıyor. Patel, yetkililerin aşılamanın yararları konusunda yerel halk arasında farkındalık yaratmaya çalıştıklarını söyledi. Birlik Sağlık Bakanı Bharati Pravin Pawar bu hafta Cuma günü Lok Sabha’da yaptığı açıklamada, Maharashtra, Jharkhand, Gujarat ve Kerala’nın belirli ilçe ve şehirlerinde kızamık vakalarında artış olduğunu söyledi.
bu Birlik Sağlık Bakanlığı durumu değerlendirmek için halk sağlığı uzmanları, çocuk doktorları ve mikrobiyologlardan oluşan multidisipliner ekipleri görevlendirdiğini söyledi. MOT