Mentor Gudas takım arkadaşını rahatlatıyor. Artık ona karşı oynamak zorunda değiliz, bundan keyif alıyorlar

AMate

Global Mod
Global Mod
Bu sadece Gudas’ın adının ligde ne kadar yankı uyandırdığını vurguladı. Ona karşı hücum bölgesine gittiğinizde mutlaka canınız yanacaktır.

Artık Anaheim’da ondan korkmalarına gerek yok, onun oyun tarzını memnuniyetle karşılıyorlar. Ve sadece o değil, genel menajer Pat Verbeek de Çek defans oyuncusuyla çeşitli nedenlerden dolayı anlaştı. Bu yüzden para biriktirmedi; üç yıl içinde Gudas on iki milyon dolar (277 milyon kron) kazanacak.

Verbeek imzanın ardından övünerek, “Gençlerin gerçek bir profesyonel olmanın ne demek olduğunu anlaması önemli” dedi.

Artık dilekler gerçeklikle buluşmaya başlıyor. Gudas, NHL sezonundan önce yalnızca bir sezon öncesi maç oynamış olsa da yeni arkadaşlarının ondan neler bekleyebileceğini şimdiden gösterdi.

Neredeyse 21 dakika oynadı, şut attı, artı puanlar topladı, üç kez kaleye şut çekti ve sert hareketlerden dolayı on iki dakika ceza aldı.

“Buzun üzerindeyken takımı nasıl etkileyebileceğini biliyorum. Ona karşı birkaç maç oynadım. Onun artık bizim tarafımızda olması harika” diye seviniyor Terry.

Kısacası Gudas sadece “kaba” değil, aynı zamanda insani niteliklere de sahip. Yüksek hedefleri olan takımlarda geçirdiği yılların ardından, deneyim kazanan ve uzun bir yeniden yapılanmanın ardından yavaş yavaş ortaya çıkan genç bir kadroya geçti.

Ducks, her pozisyonda potansiyel yıldızlarla yeteneklerle dolup taşıyor. Saldırıda Trevor Zegras veya Leo Carlsson, savunmada Olen Zellweger. Ligin en dar elit takımına girmeleri için mücadele etmeleri biraz zaman alacak. Gudas’ın diğer şeylerin yanı sıra onların yetiştirilmesinde de yardımcı olması gerekiyor.

“İnsani açıdan beni çok etkiledi. Daha önce onun hakkında tek bir kötü söz duymamıştım ve bu sadece bizimle doğrulandı. Onun burada olması muhteşem,” diye övüyor Terry kendini.

“Sürekli gelişen genç bir takımımız var. Ancak bunun için kabinde net bir kültüre ve kurallara sahip olmamız gerekiyor. Radko bu konuda bize kesinlikle yardımcı olacaktır.” Terry çok açık.

Gudas saygı yayıyor, takımın liderlerinden biri olacak. “Ve bunu kabul ediyorum. Takım arkadaşlarıma elimden geldiğince yardımcı olmaya hazırım. Öne çıkmak istiyorum, böylece erkekler onların yanında olduğumu görebilirler” diyor.

Radko Gudas, yaz aylarında 12 milyon dolara üç yıllık sözleşme imzaladığı Anaheim Ducks’ın renklerindeydi.

Sadece sakalıyla ayırt edici değil. Takımın en yaşlı beki ve diğer tecrübeli oyuncular (Cam Fowler, Adam Henrique veya Jakob Silfverberg) gençlere destek olmalı. Aralarında en uygun dengeyi bulmaları gerekiyor. Daha sonra çerçeve çalışabilir.

“Yeni ortamdaki ilk günlere dair çok güzel hislerim var. Çok sayıda genç ve yetenekli oyuncu var. Onlardan sürekli gelişmek istediklerini hissedebiliyorum” diye inanıyor Gudas.

Ve Anaheim için önemli olan gelişmedir. Her yıl rekabetin en iyisine yaklaşmak zorunda.

Aksi takdirde yeniden inşa konusunda Gudas bile ona yardım edemez.