Morbi Trajedisi: Hükümet Köprü Denetim Politikası Belirledi | Ahmedabad Haberleri

SinemT

Member
Morbi Trajedisi: Hükümet Köprü Denetim Politikası Belirledi | Ahmedabad Haberleri

AHMEDABAD: 135 kişinin hayatını kaybettiği Morbi asma köprü felaketinden sonra Gujarat yüksek mahkemesinin çağrısı üzerine, eyalet hükümeti bir yasa çıkardı. politika için denetleme ve kentsel alanlarda köprü ve drenaj işlerinin bakımı.
Eyalet hükümeti politikasını Perşembe günü HC’ye sundu ve 6 Mart’ta bir kararla kabul edildiğini söyledi. Şu anda kentsel alanlarda 461 köprü düşüyor.
Küçük ve büyük köprülerin denetimi ve bakımına ilişkin politika, genel olarak Rijksdienst Wegen & Bouwen’in politikasına dayanmaktadır. Prosedür, “yollardaki yığma yapılara verilen hasarın nedenlerinin uygun şekilde analiz edilmesi ve belirlenmesi ve hızlı ve etkili iyileştirici önlem önermek için zamanında tespit edilmesini sağlamak” için oluşturulmuştur. Öğelerin bir listesi teftiş için proforma olarak sağlanmıştır.
Politika, köprülerin her biri için bir kayıt tutulmasını öngörüyor ve muson öncesi ve sonrası olmak üzere yılda en az iki denetim yapılacak. Köprüler, icra mühendis yardımcıları tarafından incelenecek ve istenen detayları bir proformaya not ederek rapor hazırlayacaklardır. Yönetici mühendisler bunları fiziksel olarak kontrol edecek ve deprem, anormal yüklerin geçmesi vb. Olağandışı olaylar için özel denetimler yapacak ve yapının performansını tespit edeceklerdir. Yönetici mühendisler, musondan sonra acil onarım ihtiyacını da değerlendirecekler.
Astların teftişleri, muson öncesi ve sonrası turları sırasında nezaret mühendisleri tarafından kontrol edilir. Kontrol mühendisi musondan sonra bir dizi köprüyü ziyaret ederek denetim raporlarını inceler ve öngerilmeli beton, sürekli yapılar, rijit çerçeve yapılar vb. gibi tüm büyük ve özel köprü tiplerini denetler.
Müfettişler yapısal eksiklikleri rapor eder, sorunlu alanları işaret eder ve önleyici ve düzeltici tedbirler önerir. Yapılardaki tüm hasarları daha yüksek yetkililerin dikkatine sunacak ve bunları düzeltmek için gerekenleri kayıtlı planlar, eskizler, çizimler vb. ayrıntılarıyla göstereceklerdir.