Mükemmel koç. En iyi Çek hokey oyuncuları Jalonen’e değer veriyor, geri çağrıldıklarına pişmanlar

AMate

Global Mod
Global Mod
New York Rangers’ın forveti Filip Chytil, “Gelecekte kesinlikle başka bir kaliteli anlaşmaya sahip olacak” diyor. “Şampiyonadaki sakatlığım nedeniyle, onun altında sadece dört devre oynadım ve birkaç antrenman seansı yaptım, ancak benim üzerimde büyük etkisi oldu, her gün konuşuyorduk ve o harika bir koç.”

NHL’deki yurttaşlardan Jalonen ile iletişimin mükemmel bir şekilde çalıştığı açıktı.

Kubalík, “İyi bir ilişkimiz vardı, bu yıl Riga’da en çok gol atan oyuncuyu kazandıktan hemen sonra beni aradı,” diye gülümsedi Kubalík. Ancak aynı zamanda Detroitli kanat oyuncusu pişman oldu: “Sonu için üzgünüm, buzda oynadık. Ve kaç kez konuşma iyi değildi.’

Filip Chytil tüm yüzü kapatarak antrenman yaptı. Sağda, kaleci antrenörü Zdeněk Orct

Altmış üç yaşındaki stratejistin altında gıpta ile bakılan bronz madalyayı kutlayan Krejčí, “Onun için üzülüyorum, Karim ile mükemmel deneyimlerim oldu,” diye ekledi. Çek hokeyinin on yıldır beklediği bir madalya.

San Jose Sharks’ın dayanak noktası Tomáš Hertl de o sırada kadroda yer aldı. Görüşü bile sektördeki meslektaşlarından neredeyse hiç farklı değildi: “Geçen yıl onun altında eğlendim, büyük bir başarı elde ettik. Bu büyük bir değişiklik.”

On bir kişilik yürütme kurulu yine de yapmaya karar verdi. Açıkça karar verdi, dokuz oyla değiştirme lehine. Tarihsel olarak en kötü sonuca, iç saha şampiyonasından önce sekizinci sırada yanıt vermesi gerektiğine karar verdi. Ve hokey oyuncuları karara saygı duyuyor.

Çekinceleri olmasına rağmen.

Kari Jalonen ve Tomáš Hertl, David Krejčí ile birlikte rakibi nasıl savunacaklarını çözmeye çalışıyor.

“Bana kızmayın ama o takımın bu yıl madalyası yoktu. Bir antrenörün oyuncuları olmadığında, bu konuda bir şey yapmak zordur. Öte yandan, sendika değişikliğin işe yarayacağını görürse… İster koçlar ister hokey oyuncuları olsun, bu sadece bir iştir. Çek ortamında biraz farklı ama daha sonra pişman olacağım bir şey söylemek istemiyorum” diye sözlerini tamamlıyor Krejčím.

Tıpkı savunma tarzının geri koşan takıma da pek yardımcı olmadığı gibi.

“Hokey ileriye doğru oynanmalı, sadece yirmi bir futbol izliyordum, korkunç bir hayal kırıklığı. 3:5 kaybetseniz bile, yine de ileriye doğru oynamanız gerekir. Defans hokeyini sevmiyorum, 0:2 kaybetmektense 6:8 kaybetmeyi tercih ederim.”

Kubalík dolaylı olarak, “Ama bu aldatıcı, eğer kazanıyorsa, o zaman başka bir şeyle ilgili,” diye karşı çıkıyor. Ve Hertl de onunla aynı fikirde.

Çek forvet Dominik Kubalík (18), baş antrenör Kari Jalonen (solda) ve yardımcısı Martin Erat’ın (sağda) gözetiminde kayıyor.

Soruya yanıt olarak, Jalonena ve diğerlerinin sendika komitesinin işlemlerinin daha kapsamlı bir değerlendirmesine girişen tek kişi oydu. neredeyse bir aydır arıyordu.

“Tam olarak göremiyorsun, ama en iyisi her şeyi doğrudan anlatmak. Zaten bir planları varsa, onu sürükleyip gereksiz yere beklemenin bir anlamı yoktu. O zaman dürüstçe her şeyi hemen duymak isteyen insanları da caydırıyor. Kari ve diğerleri kararı hemen öğrenmeyi hak ediyorlardı.’

Bunun yerine, milli takımın bağımsız tarihindeki ilk yabancı teknik direktör, haziran ayındaki üç karşılaşmanın ardından acıyla toparlandı. Ve Jalonen’in temsilcisi Jiří Hamal’ın tepkisiyle, ayrıca dava şeklinde olası sonuçlarla.

Boş pozisyon artık Radim Rulík tarafından işgal ediliyor. Dar pistlerde okyanusu kovalayan oyuncular için fiilen yeni, görünmeyen bir yüz. Her ne kadar herkes mantıksal olarak genç milli takımdaki büyük başarısını yılın başında not etse de.

“20 yaşındaki oyuncuyla neler başardığını biliyorum ve bu yıl liderliğini üstlendiği Pardubice’yi de izliyorum. Ama bundan fazlasını bilmiyorum, hiç tanışmadık bile. Onu tanımak için yeterli zaman olacak,” diye inanıyor Chytil.