Önce oy verin, sonra evlilik yemini | Seçim Haberleri Gujarat

SinemT

Member
Önce oy verin, sonra evlilik yemini | Seçim Haberleri GujaratPek çok gelin, evlilik evlerine gitmeden önce anayasal görevlerini yerine getirmeye kararlı olduklarından, Pazartesi sabahı oy kullanma merkezinde ‘mangal pheras’ yaptıktan sonra ‘vidaai’ aldı.
Ishani Rawal, Pazartesi gecesi Ahmedabad’da düğümü bağladı. Düğününden hemen önce oy kullanmak için Ankur Kavşağı’ndaki oy kullanma kabinindeydi. “Daha önce hiç oy kullanmadım, öyleyse neden bu sefer herhangi bir şey bahane olsun ki? Ailem her zaman oy kullandı ve vatandaş olarak üzerimize düşen görevi yerine getirdi. Buraya düğün salonuna gitmeden geldim” dedi Rawal.
Dhruvi Goswami gelin kıyafetiyle Chhani’deki oylama kabinine damatla el ele yürüyerek girdi. Yeni evli çift, kocasının bulunduğu Karelibaug’daki Swami Vivekanda Vidyalaya’ya çoktan bir gezi yapmıştı. Rajgir Gosaiimtiyazını kullandı.
“Kayınbiraderim önce vidaai’sine oy vermekte ısrar etti. Dhruvi’nin baldızı Helly Vyas, her şey yolunda gitti ve ikisinin de keyfi yerindeydi’ diyor.
Sankheda taluka’daki bir oylama kabininde, bando da dahil olmak üzere geleneksel düğün görkemiyle bir parti geldi. Seçmenler, süslü gelinin mehendi süslemeli parmağına silinmez mürekkep bulaştığını görünce eğlendi.
Karelya köyü sakinlerinden Megha Darji, düğün gününde ilk kez oy kullanmaya gitti. “İlk oy veren olmak için zaman buldum, çünkü daha iyi bir gelecek sağlamak sadece hakkım değil, aynı zamanda benim sorumluluğum da” dedi.
Anand’ın Anklav kasabasından Mega Gohil üstünü değiştirmekle vakit kaybetmeden gelinliğiyle standa gitti.