Okullar okulu bırakanları 5 gün içinde araştırmalı | Ahmedabad Haberleri

SinemT

Member
Okullar okulu bırakanları 5 gün içinde araştırmalı | Ahmedabad Haberleri

AHMEDABAD: Ahmedabad Bölgesi Eğitim Sorumlusu, okullara 9. ve 12. sınıflarda bırakılan öğrencilerle ilgili anketleri beş gün içinde yapmalarını ve raporlarını sunmalarını emretti.
Kaynaklar, bölge eğitim görevlisinin (DEO) daha önce okullardan anketi yürütmelerini istediğini, ancak okul yönetim kurullarının buna uymadığını, bu nedenle DEO katı bir emir yayınladı.
Kaynaklara göre, ilk ve orta okullarda okulu bırakma oranları yüksek olduğundan, Samagra Shiksha Abhiyan Departmanı okullardan kaç çocuğun kayıtlı olmadığını öğrenmek için yıllardır sorular soruyor, ancak herhangi bir ilerleme kaydedilmedi.
Kaynaklar, bakanlığın hükümetin bu çocukları 2009 Eğitim Hakkı Yasası (RTE) kapsamında okula geri döndürmenin yollarını bulmasını sağlamak için ülke çapında bir anket yaptırdığını söyledi.
Emir, tüm okul müdürlerinden anketi yapmalarını ve eyalet hükümeti raporlarını yüklemelerini ister. Çocuk takip sistemi (CTS) böylece okulu bırakanların ayrıntıları toplanabilir ve hükümet onları okula geri döndürmek için uygun önlemleri alabilir.
Müşterilerden bu araştırma için ekipler oluşturmaları istendi. Kaynaklar, emirde ayrıca eğitim gözlemcilerinden anketi günlük olarak izlemelerini ve okulların son teslim tarihine kadar tamamlamalarını sağlamalarını istedi.