Olomouc’un kocaman bir kalbi var. Chmielewski, Tinca’nın sonunda ve Polonya’nın WC’ye ilerlemesinde

AMate

Global Mod
Global Mod
Bunun farkındayım ama özellikle buz üzerindeyken hareket etmek istiyorum. Tinc’te, temelde buzda ortalama 12 buçuk dakika geçirdim, neredeyse her yıl aynıydı. Playofflarda biraz daha iyiydi. Gdańsk’tan on bir yaşındaki Olomouc renklerindeki ilk dikenin ardından çok iyi bir performansla, burada biraz farklı bir rolüm olacağını düşünüyorum ve umarım takımın sonucunu hareket ettiririz, dedi.

Dili nerede öğrendin? Muhtemelen şehirde pek yoktur.
Doğru, Çekçe’yi Tinc, Polonya’da gerçekten öğrenemezsiniz. Ama kamaralarda başka türlü konuşmazsın, böylece orada bir şeyler yakalayabilirsin.

Ve Pazar gününe kadar bireysel antrenmanlarınız vardı, Gdańsk’ta evde mi kaldınız?
Tinci’ye gittiğim sezon bitiminden sonra Werk arnında yerden havalanabildim. Mükemmel koşullarım vardı. Sonra Gdańsk’taydım ve orada bile spor salonuna gidebilmem için bir programım vardı. Tuhaf bir şey değil, Tinc’te her çocuğun bireysel eğitimi vardı. Tatildeyken veya ailenizle birlikteyken bile, her zaman bir boşluk bulmanız ve dikenleri uçurmanız gerekir. Güzel, kabinde birbirimize bakmak zorunda değiliz. (gülüyor) Çok utanıyorum ama sezonda görüşeceğiz.

Olomouc ile güçlü müsünüz?
Burada üzgünüm, üzgünüm. Adamlar bana etrafı gösterdi. Bisikletteki çocuklar yüzünden hiçbir şeye gelmeyeceğim. Tabii ki, yarıştan önce kaydıktan sonra burada kalabilmem için bir tür pansiyona ihtiyacım olacak. Ama buz…

Fırının kendine has özellikleri vardır.
Burası çok sıcak. Ama halledeceğiz. Yakında kış gelecek ve burada, koridorda değişiklik için büyük bir tırpan olacak.

O oyuna, Olomouc’un emellerine sadık kalın, ancak onları Tinc şampiyonası ile gerçekten karşılaştıramazsınız.
Kad kazanmak istiyor. Olomouc’ta çocuklar iyi hokey oynayabileceklerini gösterdiler. Ne yazık ki, güçlü Pardubice ile karşılaştılar. Nicmn biz ve Tinc geçen yıl kurtardığınız bileti yendik. Aslında, bazen küçük ayrıntılarla ilgilidir. Buradaki karanlığın yıldan yıla değiştiğini biliyorum. Umarım senin için de aynısı olur. Olomouc iddialı bir varlıktır.

Olomout hokey oyuncuları, dışarıda onlarca derece olduğu için karın yükseldiği buzda yeni sezon hazırlıklarına başladı.

Buzlu çorba nasıldı?
Thm, thm. Olomouc, gerçekten yürekten oynayan kişidir. Buzun üzerinde tek bir parça bırakma, bir avuç tecrübe hatasından korkarsın, kalbin gerçekten çok büyük. İşte bu yüzden pek çok kişi n’ye karşı oynuyor.

Yani Tinec mücadeleciliğe bahse girdi.
Hala tarzımızın biraz farklı olduğunu düşünüyorum. Tinca’da daha tecrübeli oyuncular vardı ve onlar böyle dövüşmek istemiyorlardı. Ya da sadece onların tarzı değildi. İşte o savaşçıların özü. Bu küçük detay, bizim için bir mücevher. Buna karşı tko oynanır. Zln de eskiden böyleydi. İleri geri hareket ettiler, sabırla saldırıyı beklediler, saldırıyı engellediler ve kalpleriyle bu Olomouc.

Ne n te ekte?
Bakalım, ilk diken bizde. Antrenörlerle bunu konuştuk ama sezon geldi, detaylar için de aynı şey geçerli. Mora’nın harika hayranları olduğunu her zaman biliyorum ama karanlık. Pardubice’ye karşı oynanan maçta Olomouc 0:4 kaybettiğinde ne kadar teşekkür ettiklerini gördüm. Buradaki hayranlar, her şeyinizi ortaya koyduğunuzda, kalbinizi koyduğunuzda bunu takdir edebilirler. İşte onlar için taraftar kuyusu. Sonuna kadar kaldılar ve sezonu bitirdiler. Bu harika.

Moe ve Tinica’dan Olomouc’ta iki ya da beş yıl çalışan Motko hakkında konuştunuz mu?
Unvan kutlamalarında karşılıklı notlar aldık. Ama sezon boyunca hiç. Böyle şeyler konuşulmaz.

Yeni takım arkadaşını tanıdın mı?
Henüz çok değil, önceki kış onlarla birlikteydim. Sen, Kuba Orsava, Tinci’de benimle oynadın, Brau Konrd ile iki milli takımımızın gençlik maçlarında tanıştım ama bunun dışında burada kimseyi gerçekten tanımıyordum.

Tinca’da dokuz sezon geçirdin. Bu kadar iddialı bir organizasyonda uzun süre kalmanın acelecilik olduğunu düşünüyor musunuz?
Evet. İşe yaramasına çok sevindim. Kalbimin bir parçası kesinlikle orada kalacak. Bu çok fazla as. Mm orada havla, hayattan bir parça, o unvanları kazandık… ama değişim hayattır. Kariyerimde bir sonraki adımı atmak istedim ve sanırım zamanı seçtim.

Polonya milli takımı ile elit dünya grubuna yükseldiniz. Ve beş yıl sonra, kendinizi Ostrava’da dünya şampiyonasında tanıtın.
Bu kadar, umarım sağlıklı olurum ve elit grubu yenerim. Birkaç gün önce Norveç’in teknik direktörüydü, oyunu tartıştık çünkü Norveç’te Olimpiyatlar için eleme turunu oynayacağız. çok turnuvamız var ve turnuva mayıs şampiyonası olacak.

Olomout hokey oyuncuları, dışarıda onlarca derece olduğu için karın yükseldiği buzda yeni sezon hazırlıklarına başladı.

Polonya’da hokey nasıl?
Uzun zamandır bir sponsorumuz var. Ulusal ligde ve ulusal karanlıkta. Aradan çok seneler geçmemiş at biraz bozuk para içmiş. 1B bölümünden 1A bölümüne terfi ettiğimizde bize söz verdiler. Ama hiçbir şey değişmedi. Grubun seçkin dünyalarına ilerlediğimizde kendimi kanıtladım. İlerleme kaydediyorum. Birbirimize vurursak hokey yükselir. Ama çok zor olacak.

Ülkeniz bir hokey patlaması mı yaşıyor?
Hayranların ter içinde düzenli olarak yürüdüğü pek fazla yer yok. Ama lig play-off’unuz tükendi. Asıl mesele, benim böyle bir izleyiciliğim yok mu? İlk nerede?

DSÖ.
Her gün Polonya’dan taraftarların bizi desteklemek için Ostrava’ya geleceğini biliyorum, özellikle de bu kadar kısa bir maç olduğunda. Her taraftan insanların hile satın aldıklarını duyuyorum. Urit, Ostrava’da iyi bir Polk olacak.

Ama futbol hala tek bir şey mi?
Ne yazık ki, evet. Ancak Moldova’ya karşı alınan 2:3’lük mağlubiyet çok sıcaktı.