Para CWG şampiyonu eşi, aynı zamanda birinci sınıf bir oyuncu olması için ona ilham verdi | Ahmedabad Haberleri

SinemT

Member
Para CWG şampiyonu eşi, aynı zamanda birinci sınıf bir oyuncu olması için ona ilham verdi | Ahmedabad Haberleri

AHMEDABAD: Ne zaman Ramesh Chaudhary36 yaşındaki 35 yaşındaki eşi Sonal Patel ile geçen yıl ITTF Egypt Para Open’da karışık çiftlerde altın madalya kazanmak için podyumda yer aldı. karısının kampanyasını kazanabilmek ve finanse edebilmek için uluslararası oyun şansını feda etti. Her ikisi de çocukluk rahatsızlıklarından sonra omurilik yaralanması geliştirdi.
Ramesh, “Strateji kesinlikle işe yaradı – Sonal, Hindistan’ı yalnızca Tokyo 2020 Paralimpik Oyunlarında temsil etmekle kalmadı, aynı zamanda 2022 İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları Paralimpik Oyunları’nda yurt içinde ve yurt dışında birçok başka defne ile birlikte bronz madalya kazandı”, diyerek neşeyle gülüyor.
“Artık yeterince kazandığına göre, beni oyunlara odaklanmam için motive etti. 2022’den itibaren uluslararası uçuşlarda yarışmaya başladım.” ve onlarınki bir aşk ve arkadaşlık hikayesi. Bu arada, 14 Şubat dördüncü evlilik yıldönümleri olacaktı.
“Sonal devlette işe girdikten sonra beni oynamaya teşvik etti”
Sonal, Tokyo Paralimpik Oyunları gümüş madalyalı Bhavina Patel de dahil olmak üzere 2008’de Blind People’s Association’da (BPA) ITI’den ilk para-masa tenisi oyuncularından biriyken, Ramesh Chaudhary, kabul edildikten sonra 2011’de Sonal aracılığıyla TT’ye tanıtıldı. bir bilgisayar kursu için ITI. Üç yıldan fazla bir süre Sonal altında eğitim aldı ve ayrıca turnuvalara katıldı.
Önce ITI’de sonra da TT masasında pratik yapmak için günü sanal olarak birlikte geçirecekleri için bu ikisi arasında doğal bir çekicilik vardı. Bu yıllar onları daha da yakınlaştırdı ve aileleri de bu ilişkiye bir onay damgası vurdu.
Ramesh, 2017-2018’in sonlarında, Sonal uluslararası para TT’de ilerlerken ve elemelerde rekabet etmek için Hindistan’da ve yurt dışında yoğun bir şekilde seyahat etmek zorunda kaldığı için arka planda kaldı. Bu oyunlardaki galibiyetler, ona Hindistan’ı büyük turnuvalarda temsil etme şansı verecekti. “Rekabetçi bir şekilde oynamayı bıraktım ve Sonal’ın masraflarını kısmen karşılayabilmek için özel bir iş buldum. Sonal, spor kota bölümü görevlisi olarak devlette bir işe ancak geçen yıl girdi. Mali durumumuz istikrara kavuşunca, beni hemen yeniden teşvik etti ve ben de hem bireysel hem de karışık çiftler kategorilerinde yarışmaya başladı” dedi.
Sonal, desteğinin her zaman önemli olduğunu söylüyor. “Paralimpiyatlar veya CWG sırasında benimle değildi, ancak zaman farkını telafi etmek ve benim ve rakiplerimin kasetlerini izlemek, strateji belirlemek ve en önemlisi her şeyin yoluna gireceği konusunda bana güvence vermek için ayakta kaldı. Bu çok önemliydi. çünkü büyük oyunlar insanı tedirgin ediyor. O benim aklımın sesi olurdu” diye ekliyor.
Sonal, 2022’de ulusal ve uluslararası şampiyonluklar kazandıktan sonra kocasını desteklemekte başı çekti. Ayrıca karışık çiftler oynamaya başladılar. Şimdiden üç madalya kazandılar.