Pm: Enerji üretiminden para kazanma zamanı… | Ahmedabad Haberleri

SinemT

Member
Pm: Enerji üretiminden para kazanma zamanı… | Ahmedabad HaberleriGANDHINAGAR: Aam Aadmi Partisi’nin eğitim ve özgür iktidara yönelik saldırgan baskısına bariz bir denge olarak, Başbakan Narendra Modi Perşembe günü BJP eyalet hükümetinin eğitim sektörünü bilimsel ve modern hale getirerek dönüştürdüğünü söyledi. Artık insanların elektriği bedavaya almak yerine gelir elde etme zamanının geldiğini söyledi.
AAP, Gujarat’ta “düşük eğitim kalitesi” dediği şeyi değiştirme sözü veren sürekli bir kampanya başlattı ve eyalette iktidara geldiğinde 300 birim ücretsiz elektrik sözü verdi.
bir mitinge hitap ederken Dehgam Gelecek ay yapılacak anket öncesinde başbakan, Gujarat’ın eğitim bütçesinin şu anda 33.000 Rs’ye yükseldiğini ve birkaç eyaletin toplam bütçe harcamasını aştığını belirtti. “Neredeyse 20 ila 25 yıl önce, Gujarat’ın eğitim için ayırdığı bütçe yalnızca 1.600 Rs crore idi. Bugün, birçok eyaletin toplam bütçe harcamasından daha fazla olan 33.000 Rs’de duruyor. Modi, mitingde yaptığı konuşmada, kaydettiğimiz ilerleme bu” dedi.
Gandhinagar’ın artık Adli Tıp Üniversitesi ve Çocuk Üniversitesi gibi çok sayıda kolej ve üniversite ile bir eğitim merkezi haline geldiğini sözlerine ekledi. “Hindistan’ın ilk enerji üniversitesi (Pandit Deendayal Energy University) ve Denizcilik Üniversitesi de Gandhinagar’da bulunuyor. Yakındaki Rashtriya Raksha Üniversitesi kampüsü, Dehgam ve Gandhinagar’ın gururu” dedi.
Modhera’nın Hindistan’ın tamamen güneş enerjisiyle çalışan ilk köyü olarak ortaya çıkması örneğini aktaran Modi, Modasa’da şunları söyledi: “Modhera köyünün tamamı artık çatıda güneş enerjisiyle çalışıyor. İnsanlar elektriği ihtiyaç kadar kullanır ve fazla elektriği (hükümete) satar. Bu sistemi Gujarat’ın her yerinde çoğaltmak istiyorum” dedi.
“Bu sistemle güneş panellerinden elde ettiğiniz fazla elektriği satarak para kazanabilirsiniz. İnsanların elektrikten kazanabilecekleri bu sanatı sadece Modi biliyor” dedi.
AAP danışmanı ve Delhi CM’si Arvind Kejriwal, ülkede “bedava elektrik sağlama büyüsünde ustalaşan” tek politikacı olduğunu iddia ediyor. Kasırga gibi bir kampanya turunda olan Modi, Palanpur, Modasa, Dehgam ve Bavla’daki mitinglerde konuşma yaptı ve burada Kongre’yi Gujarat’ın ilerlemesi için çalışmak yerine kendisini acımasızca eleştirdiği için azarladı.