Pmc, gece barınaklarında sübvansiyonlu yiyecek sağlayacak | Allahabad haberleri

AMate

Global Mod
Global Mod
Prayagraj: Kışın Sangam üzerindeki hakimiyetini yavaş yavaş sıkılaştırmasıyla birlikte, Prayagraj Belediye Şirketi (PMC) şehirdeki gece barınaklarının tesislerini yeniledi.
PMC yetkilileri, düzenlemelerin iyileştirilmesinin ardından bu tür barınaklara sığınmak isteyenlere ucuz yiyecek sağlamak için hazırlıklara başladı.
Yetkililer kendi kendine yardım gruplarının (SHG) gece barınağı sakinlerine yemek hazırlama sorumluluğu verilecek. Tesiste kalanlara minimum bir ücret karşılığında yiyecek sağlanacaktır. Sorumluluk verildiğinde, gece barınağının ortak mutfağında günde iki kez sadece kendi kendine yardım gruplarının kadınları yemek hazırlayacaktır.
Belediye komiserinin kamp ofisindeki gece barınaklarında ortak mutfaklar başlatılırken yemek maliyeti de kapsamlı bir şekilde tartışıldı. Gece barınağını işleten kuruluşun yetkilileri de toplantıda hazır bulundu. Temsilciler, tabak başına yaklaşık 50-55 Rs yemek vermeyi önerdiler. Bu konuda belediye başkanı Chandra Mohan Garg söz konusu yiyecekler yalnızca 15-25 Rs için mevcut olmalıdır. Cemaat mutfakları hazır değilse, gece barınaklarında ucuza tiffin sağlanması için de talimat verildi.
İlçe Kentsel Kalkınma Ajansı’nın (DUDA) şimdi gece barınak sistemini tamir ettiği söyleniyor. Yemek pişirmek için kendi kendine yardım grupları ile iletişime geçiliyor. Belediye komiserine göre, kalıcı ve geçici gece barınakları düzenlemesi en geç Pazartesi gününe kadar çözülecek.