Prayagraj 3 çimento üretim birimi daha aldı | Allahabad haberleri

AMate

Global Mod
Global Mod
Prayagraj: Bölge, bölgenin ana merkezi olmaya hazır. çimento eyalette üretim ve trans-Yamuna bölgesinin Shankargarh bölgesinde üç çimento ünitesi daha geliyor.
Prayagraj’ın halihazırda her ikisi de Trans-Yamuna bölgesinde bulunan iki çimento fabrikası var. Shankragarh bölgesindeki üç yeni çimento üretim ünitesi için arazi belirlendi. Bu üç birim, üç farklı özel firma tarafından kurulmuştur.
Şu anda, ilçede faaliyette olan iki çimento fabrikası bulunmaktadır: Jaypee Group’un sahibi olduğu yılda 6,6 milyon ton (MTPA) kapasiteli bir çimento karıştırma tesisi. Sadva ve bir diğeri Bara’da 2MTPA tesisi bulunan Ulta Tech Cement’ten.
Şimdi, UP’ye yatırımı teşvik etmek için eyalet hükümetinin yardımıyla JK Cement Ltd, KJS Cement ve Eco Cement Ltd ile birlikte Prayagraj’ın trans-Yamuna bölgesinde fabrikalar kurmaya başladı.
yetkilisine göre Uttar Pradesh Eyalet Sınai Kalkınma Kurumu (UPCIDA), Prayagraj, şirket ile bir Mutabakat Zaptı zaten imzalandı. Şirket, Bara’da Rs 400 crore maliyetle 2.50 MTPA kapasiteli bir Klinker öğütme ünitesi kuracak. Şirket zaten araziyi satın alma sürecinde.
Yetkili, tüm yardımın şirketlerin hükümet politikası uyarınca bölgede yatırım yapmasına yardımcı olmak için verildiğini söyledi.
Benzer şekilde, KJS Cement ve Eco Cement Ltd de sırasıyla 25.829 hektar arazi üzerinde Meja’da 2 MTPA’lık bir tesis ve Bara’daki Lakhanpur’da 4 MTPA’lık bir tesis kurmaya başladı.
Ayrıca UP Kirlilik Kontrol Kurulu’na (UPPCB) itirazsızlık sertifikası talep etmek için başvurdular. “Fabrikaların kurulmasına itiraz etmiştik. Yerel halkın muhalefeti yok. UPPCB Prayagraj bölge yetkilisi RK Singh, “Artık üç şirketin çevre izinleri alması gerekiyor” dedi.