Rajju Bhaiya Eyalet Üniversitesi 4 Yeni Fakülte Açmayı Planlıyor | Allahabad haberleri

AMate

Global Mod
Global Mod
PRAYAGRAJ: Prof. Rajju Bhaiya’nın Yetkilileri Devlet Üniversitesi üniversitenin Naini kampüsünde dört yeni kurs başlatmayı teklif ediyor. Eyalet üniversitesi, bir sonraki akademik oturumdan itibaren BTech, BSc/MSc, BSc Ziraat ve Hukuk programlarını başlatmak için bir teklif gönderdi.
Devlet üniversitesi halkla ilişkiler görevlisine göre, Avinaş Srivastava, “Rajendra Singh (Rajju Bhaiya) Eyalet Üniversitesi’nde verilen dersler önümüzdeki aylarda genişletilecek. Üniversite, BTech’i kampüsümüzden başlatmayı teklif etti ve biz de hükümete beş yeni fakülte kurması için bir teklif gönderdik.”
Hükümet onayından sonra, yeni dersler üniversite tarafından tanıtılacaktır. Böylece fakülte sayısı 7’ye çıkarılacak” dedi.
Yeni kurslar dikkate alındığında, Naini’deki devlet üniversitesinin genişleyen kampüsünde yeni bir akademik blok inşa edildiğini söyledi.
Şu anda devlet üniversitesinde sadece Sanat ve Ticaret ve İşletme Fakülteleri onaylıdır. aEdebiyat Fakültesi bünyesinde 10 ders, Ticaret ve İşletme Fakültesi’nde ise Ticaret ve Yönetim dersleri verilmektedir. Şimdi PRSU fen, ziraat, hukuk ve eğitim olmak üzere beş yeni fakülte açmaya karar verdi. Taslak hazırlandı ve resmi onay için eyalet hükümetine gönderildi. Hükümetten gelen yeşil ışığın ardından yeni dönemde kurslara başlanması planlanıyor.
Teklife göre, BTech ICT, Elektrik Mühendisliği, Elektronik, Bilgisayar Bilimleri, Makine Mühendisliği ve İnşaat Mühendisliğinin tüm ana dalları aşamalı olarak başlatılacaktır. Ayrıca Ziraat Fakültesi bünyesinde çeşitli ziraat dersleri açılacaktır. Yasaya göre, LLB ve LLM üniversite tarafından sunulabilir. Eğitim fakültesi bünyesinde BEd ve MED kursları açılacaktır.
Eyalet hükümetinin yeni kurslara başlama önerisi, üniversitenin önümüzdeki 10 yılı dikkate alarak büyümesini öngörüyor. Rektör Yardımcısı Prof. Akhilesh, “Üniversitenin 10 yıllık genişleme planı üzerinde çalışmaya başladık. Kumar Singh. “Eylem planı hazırlama sorumluluğu uzman öğretmenlere emanet edilmiştir” diye ekledi.