Richa Singh, Eci’yi Sp’den atılmasına karşı riske atar; Sonraki | Allahabad haberleri

AMate

Global Mod
Global Mod

Prayagraj: Allahabad Üniversitesi Öğrenci Birliği’nin (AUSU) eski başkanı ve Allahabad Batı’daki meclis koltuğunun iki kez SP adayı olan Richa Singh, yakın zamanda Samajwadi Partisi’nden (SP) ihraç edildiğini Hindistan Seçim Komisyonu’na sundu ( ECI) sunuldu.
TOI ile Çarşamba günü yaptığı görüşmede Richa, “Partinin hareketi hem anayasayı hem de partinin anayasasını ihlal ediyor.” Dedi. “SP kararına karşı Allahabad Yüksek Mahkemesine dilekçe vereceğim, ancak ondan önce davamı ECI’de temsil ettim” diye ekledi.
Richa, SP tarafından Agra’dan SP kadın sözcüsü Roli Tiwari Mishra ile birlikte okuldan atıldı ve karar parti yetkilisi aracılığıyla kamuoyuna açıklandı. cıvıldamak 16 Şubat’ta sona erecek.
SP’nin eyleminin ardından Richa, “partinin, kıdemli parti lideri Swami Prasad Maurya’nın destansı Ramcharitmanas hakkındaki yorumlarına açıkça karşı çıktığı için onu ihraç ettiğini” söylemişti. Salı günü ECI’ye yazdığı mektupta Richa, “aşağılayıcı” ve “doğal adalet ve parti içi demokrasi ilkelerine aykırı” olarak nitelendirdiği “diktatörce ve demokratik olmayan ihraç” nedeniyle SP’ye karşı dava açılmasını talep etti.
“SP üyesiydim ve 2017 ve 2022’de UP meclisinin sembol üzerinden seçilmesine karşı mücadele ettim. Bu yıl 16 Şubat’ta parti, hiçbir açıklama, uyarı ve gerekçe göstermeksizin resmi Twitter hesabından tek taraflı olarak ihraç edildiğimi duyurdu. EBI’ye yazdığı mektupta, iddiasının belirli gerekçelerini sıraladı. Richa, parti içi demokrasi ve doğal adaletin, harekete geçilirken açıklamaların ve gerekçelerin sunulmasını gerektirdiğine işaret ederek, SP’nin hiçbir zaman sınır dışı edilmesiyle ilgili herhangi bir açıklama veya gerekçe sunmadığını savunuyor. “SP bana karşı işlem yapmadan önce asla bir uyarı yapmadı. Böyle bir eylem SP tüzüğünün 30. maddesine aykırıdır” dedi. Bunu Hindistan anayasasının normlarına, ilkelerine ve temel ruhuna aykırı olarak nitelendirdi ve ECI’yi “demokratik sürecin sabote edilmesini” dikkate almaya çağırdı.
Mektupta şunları ekledi: “SP, kendi anayasasına aykırı olarak heva ve fantezilerle yönetilmektedir. Ayrıca yakında bu gerekçelerle sınır dışı edilmeme karşı Allahabad Yüksek Mahkemesine başvuracağım.” Richa, SP’nin desteğiyle Ekim 2015’te AU Öğrenci Birliği başkanı seçildi. Partiye Aralık 2016’da resmen katıldı. 2017 ve 2022 parlamento seçimlerine batı Allahabad’dan SP adayı olarak katıldı ve sırasıyla yaklaşık 64.000 ve 89.000 oyla BJP’den Siddharth Nath Singh’e yenildi.