“Rusty” Toews bir ikilemle mücadele ediyor: NHL buna değer mi? Chicago gençlere saygı duyuyor

AMate

Global Mod
Global Mod
Cuma günü veda töreninde Marián Hossa, “Sonuçta artık orada kimseyi tanımıyorum” dedi.

Toews, covid sonrası ve kronik bağışıklık tepkisi sendromuyla uğraşmaya devam ettiği için geçen hafta bir işten çıkarma daha duyurdu.

Geri dönüş şansı var mı? Sadece küçük bir tane. “Belki kaçırdığım sezonun ardından gelecek baharda nasıl olduğumu düşünüp bakarım. Kariyerime son vermiyorum ama bir ara vermeye ihtiyacım var ve sadece bunu düşünmüyorum,” diye açıkladı Toews, aralarında MF DNES’in de bulunduğu medya mensuplarına.

Daha yılın başında iki aylık zorunlu izin aldı ve Blackhawks’ın NHL sezonunu play-off’ların dışında bitirdiği Nisan ayından bu yana ilk kez Trenčín’de buza adım attı.

Çok fazla stres

“Biraz paslanmış hissettim ama buzda elli yaşında oyuncular da vardı (örneğin Lidström veya Alfredsson, Bondra, Pálffy…) ve iyi iş çıkardılar, bu yüzden hiçbir şekilde mazeret uydurmak istemiyorum! ” diye şaka yaptı.

Aksi takdirde – konu hokeye gelince – son zamanlarda pek fazla gülmüyor.

Sonuçta yorgunluk sendromu onu 2020/21 sezonundan tamamen eledi.

Kendisini yorgun ve ilgisiz hissediyordu.

Sanki Toews’un vücudu daha da kötü bir gelecek için uyarıda bulunuyor ve “Yeter!” diye bağırıyor.

“Vücudumun yaşadıkları beni çok strese sokuyor. Buna değer mi diye merak ediyorum. Artık kendimi hokeyden zihinsel ve fiziksel olarak tamamen ayırmam gerektiğini hissediyorum. Başka şeylerden keyif almak ve yeniden iyi hissetmek için” diye açıkladı Toews, birkaç kişisel soruyu yanıtlarken. Kendisiyle olan mücadelesinden vazgeçmiyor ve hokeye dönmek istiyor. Ama gönülsüzce değil, zorla değil, kendi sağlığınız pahasına değil.

“İyileşmek için kendime zaman ve alan vermem gerekiyor. Böylece tam olarak antrenmanlara başlayabilirim, böylece NHL’deki tüm sezonu yönetebilir ve her gece oynayabilirim. Nasıl olacağını göreceğiz” diye ekledi 35 yaşındaki forvet.

Artık para konusunda endişelenmesine gerek yok. Bu yıl Toews, sekiz yıllık kazançlı bir sözleşmeyi sonlandırdı ve ona yılda on milyon dolardan fazla güvence sağladı. Eğer geri dönecek olsaydı, bunu hokey sevgisinden ve muhtemelen kulübe olan sevgisinden dolayı yapardı.

Veya Chicago formasından farklı bir şekilde küçük bir pivot hayal edebiliyor musunuz?

Mohikanların sonuncusu

“Kazanan yılları deneyimleyen herkes yavaş yavaş kulüpten kayboldu. Kaptan (Toews) onu en son bırakmakta haklı,” dedi Hossa Cuma günü.

44 yaşındaki Slovak, 2017’de hokeyi bitiren ilkler arasındaydı.

Toews’la çok iyi anlaşıyordu. Bu ikili tüm NHL’deki en tehlikeli ikililerden biriydi. Saldırı ve savunma konusunda da yetenekli.

Ancak Hossa bir cilt hastalığı ve ilaçların yan etkileri nedeniyle sahalardan uzak kalmıştı, bu yüzden Patrick Kane kesinlikle sağ kanat ayrıcalığını kendine aldı.

Zaman geçti ve takım doğal olarak değişti.

Chicago Blackhawks’ın forveti Jonathan Toews

Forvetler Brandon Saad ve Patrick Sharp, kaleci Corey Crawford ve defans oyuncuları Niklas Hjalmarsson, Duncan Keith ve Brent Seabrook Chicago’da oynamayı bıraktı. Chicago’nun ünlü döneminin özü.

Onlar olmadan üç Stanley Kupasının da olamayacağı adamlar.

Ve şimdi iki ana ikon kulüpten ayrıldı. Patrick Kane bu yıl play-off’lar için New York Rangers’a gitti ve geleceği hakkında hala belirsiz…

Ve son olarak Toews.

Geri dönse bile Blackhawks geriye bakmıyor. Uzun zaman önce dramatik bir yeniden yapılanmaya başladılar.

Geçen sezon kulüp o kadar kötü oynadı ki draftta ilk seçim hakkını kaybetti.

En kötü takımların birçoğunun piyangodan önce her zaman göz diktiği bir pozisyon. Ve böylece tüm hayranların umutları yeni isme yöneliyor.

Connor Bedard.

Draft’ta 1 numara Connor Bedard Chicago forması giyiyor.

“Chicago’daki son birkaç yıl, uzun süredir kulüpte olan oyuncular için oldukça sinir bozucuydu. Artık çok sayıda genç var, özellikle de Bedard. Bu yeni bir şey için iyi bir başlangıç” diye inanıyor Toews.