Sadece 18 ama Lakshita Shandilya 21 madalya kazandı! | Vadodara haberleri

SinemT

Member
Sadece 18 ama Lakshita Shandilya 21 madalya kazandı! | Vadodara haberleri

VADODARA: Uzun mesafeler, Shandilyalar için bir aile meselesidir, ancak baba Vinod bir nakliye aracı olarak lastik yakarken, kızı Lakshita rekorları yakmak için raylardan aşağı koşar.
Henüz 18, bu Vadodara atlet atletizm pistinde 21 madalyası var ve daha fazlasını istiyor.
Lakshita, TOI’ye “İdolüm PT Usha’nın atletizmdeki performansını geçmek istiyorum” dedi.
Geçen yıl kazandığı iki gümüş madalyayla dikkatleri üzerine çeken genç sporcu ISF Dünya Okulu Spor Salonu Fransa’da düzenlenen, sadece idolünün videolarını izleyerek çok şey öğrendiğini söyledi. Hayalim bir gün olimpiyatlarda Hindistan’ı temsil etmek ve bir madalya kazanmak.
Lakshita, 65’ten fazla ülkeden sporcunun katıldığı turnuvalarda 800 ve 1500 metre yarışlarında madalya kazandı. Altın madalyayı 800 metrede sadece bir saniye ve 1500 metrede iki saniye farkla kaçırdı.
Geçenlerde bronz madalya kazandı. Tüm Hindistan Üniversiteler Arası Atletizm Şampiyonası 1.500 metre kategorisinde ve şimdi Asya U-20 Şampiyonasına katılmaya hazırlanıyor.
Gururlu baba Vinod Shandilya, “Bu madalyalar kızımın kendine olan güvenini artırdı ve o zamandan beri farklı koşu kategorilerinde yedi madalya daha kazandı” dedi ve ulaşım sektöründe komisyon kazanmanın evde ateşi harlamaya devam etmesine yardımcı olduğunu da sözlerine ekledi. kızının tüm masraflarına sponsor olmak zor.
Atletizm değerlidir çünkü Lakshita’nın profesyonel eğitim, kaliteli ayakkabılar ve iyi bir antrenör alması gerekir.
“Muhteşem performanslarına ve başarma azmine tanık olduktan sonra, bazı STK’lar ve İyi Samiriyeliler yardım etmek için uzandı. Hatta koçu bile Rippandeep Randhvana Lakshita’yı çok destekledi” diye ekledi.
Özel bir üniversitede okuyan BBA öğrencisi, “14 yaşında koşmak için antrenman yapmaya başladım” diyerek, her zaman atletizm sporcusu olmak istemediğini sözlerine ekledi.
Ev pistini fetheden ve aynı zamanda uluslararası sprint yapmak isteyen kız, “Önce hokey oynadım, ancak spor koçu olan bir akrabam bireysel bir spora başlamamı önerdi” dedi.