Sahte PSI, Gujarat Karai akademisinde eğitim buldu | Ahmedabad Haberleri

SinemT

Member
Sahte PSI, Gujarat Karai akademisinde eğitim buldu | Ahmedabad Haberleri

AHMEDABAD: Bir kadının polis yardımcı müfettişi olarak stajyer olarak kaydolmaya çalışmasından günler sonra Karai Polis Eğitim Akademisi tahrif edilmiş bir seçim ataması göndererek, bir sahte psi akademi yetkilileri tarafından tutuklandı.
Yetkililerden yapılan açıklamaya göre, Vadodara’daki Dabhoi’den bir Mayur Tadvi, en az bir aydır Karai’de PSI olarak eğitim görüyordu. Dört gün önce maaş çeki yaparken onu öğrendiler. Tadvi hakkında sahtecilik ve kimliğe bürünme suçlarından polise şikayette bulunuldu.
“Yaklaşık dört gün önce, 582 PSI’nin Şubat ayı maaş hesaplarını yaptığımızda, PSI stajyeri olarak kaydolan Mayur Tadvi’nin kısa listeye giren adaylar listesinde olmadığını gördük. Kıdemli polis memurları eğitimi Karai polis akademisinden yapılan açıklamada, akademi bilgilendirildi ve Tadvi hakkında soruşturma başlatıldı” denildi.
Ayrıca, Tadvi’nin DGP ofisi tarafından 9 Ocak’ta arkadaşı Mehul Rathwa tarafından verilen atama mektubunu aldığı iddia edildi. Mektup bir Vishal Rathwa’ya gönderilmişti. Tadvi’nin mektuptan Vishal Rathwa’nın adını çıkardığı ve onun yerine 3 numaralı aday olarak kendi adını girdiği iddia edildi.
Açıklamaya göre, sahte atama mektubunun yardımıyla Tadvi Karai eğitim akademisine girdi. Açıklamada ayrıca bir siyasi liderin, akademi tarafından başlatılan soruşturmayı engellemek ve eyalet hükümetinin imajını zedelemek amacıyla bir basın toplantısı düzenleyerek polis memurlarının alımında usulsüzlükler olduğunu iddia ettiği iddia edildi. Gujarat’tan sorumlu DGP’si Vikas Sahay, Tadvi’nin Karai akademisinde eğitim aldığını doğruladı.
Bir yetkili, “Karai akademisinden Müfettiş MN Rana tarafından Dabhoda polis karakoluna bir FIR başvurusunda bulunuldu. Tadvi sahtecilik, sahte belgeleri gerçekmiş gibi sunmak ve bir memur kimliğine bürünmek suçundan gözaltına alındı” dedi.
21 Şubat’ta Vejalpur’dan bir hukuk öğrencisi olan Dhara Joshi, PSI olarak kabul edildiğini kanıtlayan belgelerle akademiye gelmişti.
Gandhinagar’daki Dabhoda Polisine yapılan bir şikayette sahtecilikle suçlandı.