Seçimler Gujarat: Hastane onları yurttaşlık görevlerinden alıkoyamaz | Seçim Haberleri Gujarat

SinemT

Member
Seçimler Gujarat: Hastane onları yurttaşlık görevlerinden alıkoyamaz | Seçim Haberleri GujaratAhmedabad Municipal Corporation’ın (AMC) bir çalışanı olan Madhu Parmar, böbreklerde bakteriyel bir enfeksiyon olan akut piyelonefrit nedeniyle hastaneye kaldırılmak zorunda kaldı. “Hiçbir seçimde oy kaçırmadım ve bu yüzden Pazartesi günü oy kullanmak istedim. Ancak uzun bir tedavi gördüğüm için şüphelerim vardı” dedi.
Dr. Doktor Manoj Vithlani, yoğun bakımdaki hastaların enfeksiyon kapma korkusuyla genellikle dışarı çıkmasına izin vermediklerini söyledi. “Ama isteğini anlayabiliriz ve bu yüzden bir doz antibiyotik ve bir bakıcı ile gitmesine izin verebiliriz” dedi.
Parmar yalnız değildi, eyaletteki birkaç kişi oy kullanmak için sağlık sorunlarına göğüs gerdi. Vadodara’da ikamet eden 56 yaşındaki Vijay Pawar, üç gün önce anjiyoplasti geçirdi ve tamamen dinlendirildi. Ambulansta oy kullanmak için Manjalpur bölgesindeki Ambe Okuluna ulaştı. “Oyumu kullanmak istedim çünkü bu benim hakkım ve sorumluluğum. Herkesi daha iyi bir ülke için oy vermeye ve çalışmaya davet ediyorum” dedi.
Benzer şekilde, birden fazla engeli olan Rutika Mali, oy kullanmak için tekerlekli sandalyesiyle Vadodara’ya geldi. Mali sevincini sözlü olarak ifade edemedi ve ilk kez oy kullandığı için ne kadar mutlu olduğunu işaret etti.
Dr. Sabarmati merkezli Panchshil Hastanesi müdürü Saumya Shah, fıtık ve stomasının kapanması nedeniyle hastaneye kaldırılan 60 yaşındaki Lilaben Vaghela’nın hastaneden yaklaşık bir mil uzaktaki oy kullanma kabinine ambulansla gittiğini söyledi. “Durumu stabil olduğundan emin olmak için bir sağlık ekibi yanındaydı. Hastanemiz de %100 oy aldığı için onun ruhu herkese ilham verdi” dedi.
Sekiz yıldan uzun süredir pulmoner fibrozis hastası olan ve son dört yıldır oksijen yoğunlaştırıcı kullanan 64 yaşındaki Poornima Sheth, Ahmedabad’daki bir oy kullanma kabininde görüldü. “Bugün ailemle birlikte oy kullanmaya geldim çünkü oy kullanmak benim anayasal hakkım ve gelip oy kullanacak gücüm vardı.”
(Vadodara’dan Tushar Tere ve Prashant Rupera, Ahmedabad’dan Ancela Jamindar’ın katkılarıyla)