Sedlák, Hradec ile derbide bu görevi üstlendi. Çok kızdım, açıkladı

AMate

Global Mod
Global Mod
Aslında nihai sonuçtan hayal kırıklığına uğramak imkansızdı. Harika bir galibiyet, 30 yaşındaki pivot mutlu etti. Bütün yol boyunca yetişiyorduk. İlk sezon pek iyi değildi ama ikinci sezondan itibaren toparlandığımızı ve daha iyi bir takım olduğumuzu düşünüyorum. Sonunda onu vuracağını düşündüm. hadi bunu bir şekilde atlatalım, son dakikaya kadar sürse bile… O üçte ikisini oynamamızı izlemek harikaydı, diye devam etti Sedlk, sadece Pazar günü Mlad Boleslav'daki bir sonraki maç için Pardubice ile (saat 16:00'dan itibaren).

Derbinin temelde play-off parametreleri vardı, değil mi?
Evet, Hradet hızlı hokey oynuyor, bütün sezon bunu yapıyorlar. Ama ekstra ligde öyle maçlar var ki, ona her zaman hazırlanmamız gerekiyor. Hli zayıflamış olarak doğdu. Tekrar kullanmak, videoyu izlemek, nelerin ayarlanabileceğini görmek gerekiyor. Ve dal zpas'a konsantre olmak.

Mountfield hızla çatallaştı ve sizi baskı altına aldı, bunun sonucunda da çoğu zaman disklerinizi ortada kaybettiniz. Köpeği yenmeyi başardın mı?
Hayatta kalan iki kişi gibi ayaklarının da suyun içinde olduğunu düşündüm. Muhtemelen nedeni buydu. Çok yorulmuştuk, sorun o değildi. Ama sonra içine girdik ve çıkış yolunu bulduk. Ancak saldırı tatsızdı. Bir süre kaymadığınızda üzerinizde baskı oluşturabilirler. Ancak ilk tohumdan sonra bunu başardık.

20 dakikalık filmin başından itibaren bu işi kendi başınıza üstlenmeye karar verdiğinizi söyleyebilirdiniz.
Moralim iyiydi, çünkü sanırım Vary ile son maçımdan sonra tam zamanlı olarak ısınmamıştım. Bana yardımcı oldu, doğru dürtüydü. Zayıflamış durumda oldukça iyi bir şansım vardı. Karanlığa yardım etmek istedim, bu bana kalmıştı.

Sonra buzun üzerinde duygular alevlendi. Herhangi bir bağlantısı var mıydı?
Onu hatırlamıyorum bile. Bu iki kez oluyor, sizi belirli bir adımdan uzaklaştırıyor ve sonra birikiyor.

Böyle bir zamanda bir araya gelmek uysal mı? Rakiplerinizle anlaşabiliyor musunuz?
Hem ne zaman. Buzda olup bitenlere bakmalı ve ya kendinizi evcilleştirmeli ya da tam tersine onu elinizden almalısınız. Hokeyimizi huzur içinde oynamak istiyorduk. Bu öfkeyi şekere dönüştürün. Bizim için işe yaradı.

Hradec

Slovak meslektaşınız Paul – Pnik 57. dakikada 2:2'deki beraberliği nasıl buldu?
Suçlu bendim, Paul çantayı alırken bunu kaçırdı. (smv) Her şeyi berbat ettim ve en azından bunu bara koydum. Ama çok iyi iş çıkardı ve boşluklara kaydetti… Harika bir aksiyon ve güzel bir an.

Peki Tom Hyka'nın uzatmadaki golündeki golü? Aksi halde muhtemelen durumu yasalaştıracaklardır…
Yaklaşık iki yıldır bu böyleydi, beni kaydedeceğini biliyordum. Çok erken olmamasını umuyordum çünkü yolda hokey sopası cehennem gibiydi. Ama sen işi batırdın ve onu da benim boş zırhıma koydun. Harika iş.

Derbi yine doluydu, atmosfer sizi içine çekti mi?
Doğru değil ama işte bir klasik. Taraftarın etkisi çok büyük, mükemmel. Ne zaman çorba kapansa bunun hakkında ilahiler söylemeye başlıyorlar. Birinin kavgada vs. kafasını karıştırmanın ekstra yararlı olduğunu düşünüyorum.

İzlenim, yalnızca tartışmalı kararların ardından buzun üzerinde kesilen şişeler tarafından bozuluyor.
İşte koda. Kimseyi rahatsız etmediğine sevindim. Bana buzda üşüttüğüm oldu. Tam zamanlı değil. Bunun bunun için olduğunu iddia etmek istemiyorum, ah pekala Pat. Kısacası acı verici ama onunla çok uzun süre oynamayacağız.

Hradec

Tablo Hradec ile çeyrek finalde karşılaşabileceğinizi gösteriyor. Bu son geçiş bu anlamda iyi bir test miydi?
Her ne kadar öyle görünse de play-off tamamen farklı bir şey. Ancak biz rakiplerin başarılarına değil, kendi başarılarımıza odaklanmak istiyoruz. Biraz kafa karıştırıcı olabilir ama sıfırdan başlıyor, bu yüzden depoda onlarla nasıl oynadığımızın bir önemi yok. Pek bir etkisi olmayacak.

Normal sezonda 111 sayı atarak 2002-03'teki kulüp rekorunu egale ettiniz ve sezonda da rakibinizi mağlup ettiniz. Bu sizin için ne anlama geliyor?
Derbiyi kazanmamız çok güzel. Bu onlarla birliktedir, çünkü kurtuluştur. Çabuk, çabuk kararın; Kulüp rekorunu egale etmek de güzel ama muhtemelen sezon sonunda bu konuda çok fazla endişelenmeyeceğiz.

Pesto: Liberec'in mutlak rekorunu (2015-16 sezonundan 118 puan) geçebilir misin?
Bu, etraftaki insanlar için bir fırsat; hayranlar, medya. Elbette onun bir parçası olmak her zaman güzel ama sezonun başarılı olup olmayacağı buna bağlı değil. Ben buna pek önem vermiyorum.