Sektörlere Yardım: Gujarat’ta 54.852 Rs değerinde 20 MoU imzalandı | Ahmedabad Haberleri

SinemT

Member
Sektörlere Yardım: Gujarat’ta 54.852 Rs değerinde 20 MoU imzalandı | Ahmedabad Haberleri

AHMEDABAD: Gujarat Hükümeti – Aatmanirbhar Gujarat Düzenlemeleri kapsamında endüstrilere yardım – eyalet çapında çeşitli yerlerde endüstriler başlatmak için 16 Niyet Mektubu (MoU) imzaladı.
Hükümete göre, Ekim 2022’de başlatılan program kapsamında, şimdiye kadar önerilen 54.852 Rs yatırımla 20 Mutabakat Zaptı imzalandı ve bu da 24.700’den fazla önerilen istihdam fırsatıyla sonuçlanacak.
Bu MOU’lar, Başbakan Bhupendra Patel’in huzurunda imzalandı.
Hükümet, boru hattında önerilen 13.880 istihdam fırsatı yaratacak olan 12.703 Rs’lik daha fazla yatırımın devlete geleceğini belirtti.
Pazartesi günü Sanayi Bakanı Balwantsinh Rajput’un huzurunda 16 MoU daha imzalandı; böylece yaklaşık 38.631 kişiye istihdam sağlayacak olan 67.555 crore’luk önerilen yatırımlar için toplam 36 Mutabakat Zaptı imzalandı.
Önerilen yatırımlar, kimyasallar ve boyalar, zirai ilaçlar, özel kimyasallar, altın arıtma ve işleme, güvenlik kıyafetleri, gıda fabrikaları, organik kimyasallar, güneş modülü ve hücre imalat sektörlerindeydi.
Yetkililer, endüstrilerin çoğunun 2024-2025 yılına kadar üretime başlayacağını ve bu endüstriler arasında beşinin Dahej Sanayi Kolonisi’nde, üçü Sanand’da ve Jhagadia’da Bharuch’ta, ikisi Panoli’de ve biri Bhimasar, Navsari ve Saykha sanayisinde görüneceğini söyledi. koloni.