Sezonun ardından Vlasák, Pilsen hokeyi spor menajeri pozisyonuna geçecek

AMate

Global Mod
Global Mod
“Uzun vadeli çabaları ve özverisi için Tomáš'a teşekkür etmek istiyoruz. Yaptığı çalışmalar Pilsen hokeyi üzerinde derin bir iz bırakıyor ve onun yerini doldurmanın kolay olmayacağının farkındayız.” diye konuştu.

Oyunculuk kariyeri boyunca NHL'in de tadına bakan 49 yaşındaki Vlasák, 2013 yılında Hintlilerin kulüp tarihindeki ilk şampiyonluğu kazanmasına yardımcı oldu. Böylece yerel üst düzey rekabette tek altınını elde etti. Spor menajerliği görevini üstlendiğinden bu yana West Bohemians, dört sezonda üç kez üçüncü oldu. Ancak tamamlanamayan sezondan bu yana covid nedeniyle sıkıntı yaşadılar ve bu yıl Litvínov'a 0:3 yenildikleri play-off ön turunu üst üste üçüncü sırada tamamladılar.

“Tomas'ın işi kolay değildi. Son yıllarda takım kurmak çok zor bir iş, maddi koşullar giderek artıyor ve buna ayak uydurmak o kadar da kolay değil. Bu karmaşıklıklara rağmen Tomáš'ın elde ettiği büyük bir başarı var. Kendisine bundan sonraki kariyerinde sağlık, mutluluk ve başarılar diliyoruz. Kulüpten yapılan açıklamada, Pilsen'de bizimle birlikte onun her zaman açık kapısı olacağı belirtildi.

Vlasák'ın kendisi de son haftalarda onun ayrılışına ilişkin spekülasyonları düzeltmek istiyordu. “Öncelikle şunu belirtmek isterim ki herhangi bir anlaşmazlık, anlaşmazlık veya tartışma nedeniyle kulüpten ayrılmıyorum. Pilsen'de düşüncelerimin açıkça ifade edilebilmesine her zaman değer verdim. Evet, hem bazı gelişler hem de bazı gidişler için son karara katılmadığım doğrudur. Ancak bu işimizin bir parçası” dedi Vlasák.

“Sezon öncesinde kulübün mülkiyetinde bir değişiklik oldu, bu olumlu bir adım. Honza Šmucler (ortak sahip, yönetim kurulu başkanı) tüm sezon boyunca hokeyle aktif olarak ilgilendi ve inanıyorum ki bu heyecanı devam edecek çünkü bu bağlantı Pilsen hokeyini ait olduğu yere taşıyacak. Ayrılışımın arkasında kişisel nedenler olduğu kadar yeni bir şeyler deneme isteği de var. Martin Straka şimdiye kadar tanıştığım en iyi insanlardan biri. Bana verdiği fırsat için kendisine çok teşekkür etmek istiyorum, Pilsen'de çok büyük bir tecrübe edindim” diye ekledi Vlasák.

Eski takım arkadaşı ve kulübün şu anda ortak sahibi Martin Straka, Vlasák'ın kararına saygı duyuyor ancak veda etmenin onun için kolay olmayacağını kabul ediyor. “Buzun üstünde ve buz dışında birlikte çok şey yaşadık. İş yollarımız tamamen ayrışıyor ve her zaman aynı fikirde olmasak da bir çözüm bulmayı başardık. Tomáš'ın bir sonraki bölümü ne olursa olsun, ona başarılar diliyor ve yaptığı çalışmalardan dolayı kendisine teşekkür ediyorum” dedi Straka.