Sparta sessiz desteklerin arkasında bir yedek güç buldu. Henüz bize teşekkür etmediler, gülüyor Kousal

AMate

Global Mod
Global Mod
Maçın üçlü için büyük bir başarı olduğu gerçeği, son sirenin ardından Horák, Pavel Kousal ve Josh Kestner’den bireysel röportaj isteyen gazetecilerin ilgisiyle de doğrulandı.

“Bence şu ana kadar bizim serimiz için en iyi maçtı. Yavaş yavaş geliştik ama tabii ki gol atamamak ideal değil,” diye itiraf etti Kestner.

Neredeyse tüm hazırlıkları ve sezon başlangıcını tek bir formasyonda birlikte geçirdiler. Ancak maçlarda başarılı olsalar da ekstra ligde pek başarılı olamadılar.

Çift sayıda oyuncu sadece iki gol attı, Vítkovice’ye karşı ise buzun en iyisiydiler.

“Hazırlık aşamasında çok iyi maçlar çıkardık ama lig bambaşka bir şey. Oradan pek hoşlanmadık ama bu sefer ikimiz de çizgiden birer gol attık, bu da güvenimizi artıracaktır” diye umuyor Kousal.

Spartalılar ilk periyotta Petr Chlán’ın şanslı koşusunu yakalamak zorunda kaldılar, ikinci periyotta güç oyunuyla kendilerine yardımcı oldular. Buzda ikinci özel diziliş öncelik kazandı ve Kousal, Kestner ve Horák’ı eksen boyunca bağladı. “Tesadüfen ortaya çıktı. Şut atmak istedim ama diske düzgün bir şekilde vuramadım. Kesinlikle bu şekilde planlamadık” diye itiraf etti Kestner.

3 Ekim 2023, 21:40, Gönderi Arşivlendi: 4 Ekim 2023, 10:30

Yavaş ilerleyen ilk yirmi dakikaya karşı ev sahibi ekip, hareketlerini geliştirerek harika bir atakla ikinci golü buldu. İyi bir pozisyonda olan Horák, daha iyi nişan alamayan Kousal’a geçti.

Pavel Kousal, Vítkovice’ye karşı attığı golü kutluyor.

Ayrıca üçüncü bölümün 57. saniyesinde dizilişin üçüncü üyesi Amerikalı forvet Josh Kestner da gol attı.

“İyi bir hazırlık yaptım, çok gol attım. Biraz hayal kırıklığına uğramaya başlamıştım, bu yüzden sonunda başarılı olduğum için mutluyum ve umarım şimdi hız trenine başlarım” diye ekledi bir gülümsemeyle.

Bu sezon ilk kez pakı kaleye gönderen Kestner maçın galibiyet golünü attı. Aynı zamanda kaleciye yirmi bir kez ateş etti.

3 Ekim 2023, 22:24, Gönderi Arşivlendi: 4 Ekim 2023, 11:04

Kulüp yönetiminin kendisinden beklentileri yüksekti ve hala da öyle. Yedek yurtdışı ECHL’de en faydalı oyuncu ödülünü kazandı, aynı zamanda Finlandiya’nın en üretken oyuncuları arasında yer aldı. Savaştan önce Vladivostok formasıyla KHL’yi de denedi.

Bir golcü olarak, güç oyununa yardımcı olarak ve fark yaratan bir oyuncu olarak geldi. Uzun süre gol beklemiş olmasına rağmen yönetim, en azından üretken açıdan onu hayal kırıklığına uğratamaz. Sekiz maç sonunda adı 1+6 oldu.

“Muhtemelen son maçlarda pek aklınıza gelmeyecek olan bizim çizgimizdeki şutör ben olmalıyım (kahkaha). Ama ben kaleye gitmeye çalışıyorum, Roman kayıt yapmayı seviyor, Pavel tekrar şut atıyor. Her birimiz her şeye katkıda bulunabiliriz, bu da Vítkovice’nin aleyhine oldu” diye rahat bir nefes aldı.

Josh Kestner Sparta adına ilk golü attı.

Kousal takım arkadaşını övdü: “Josh mükemmel şutu ve genel bakışı olan çok yetenekli bir oyuncu, bu yüzden üçüncü golde önce tam da olması gerektiği yerdeydi.” “Ama bizim çizgimizdeki herkes gol atabilir, en çok Roman’a sahip. Herkes herkes adına kayıt yapıyor ve bazen birilerinin bu işi kendi üzerine alması gerekiyor” diye ekledi.

Sparta Salı günü Ostrava’ya karşı bunu üç kez yapmayı başardı. Eli boş çıktığı Brno ile yaptığı düellonun aksine, üst üste ikinci kez kendini kurmayı başaramayan ilk dizilişin yerini alacak bir oyuncu buldu.

“Bütün çizgiler iyi oynadı. Mesela ilki hala hücum bölgesindeydi, orada ona düşmemiş olması çok yazık. Bu sefer biz şanslıydık, bir dahaki sefere başkası şanslı olacak” diye düşünüyor Kousal.

“Daha yetenekli hatlara sahip olmak çok önemli. İlk çizgimiz ilk maçları kazanmaktı, şimdi bunu onlara ilk kez geri verebildik” diye belirtti ve çok geçmeden editörün sorusuna geniş bir gülümsemeyle ekledi: “Ama henüz bize teşekkür etmediler! “

Sparta böylece gücünün yalnızca Řepík – Sobotka – Chlapík’ten oluşan çarpıcı üçlüde yatmadığını gösterdi. Herkes gol atabilir. Üçüncü dizilişin bir üyesi olan Jan Buchtele’nin zaten kendi hesabında dört golü var.

“Kadromuz muhteşem. Roman harika bir pivot, bizi her zaman destekliyor. Raket yeniden Pavel’in elinde, birbirimizi bulabiliriz ve Salı günü işimize yaradı,” dedi Kestner keyifle.

Amerikalı, Çek ligini Finlandiya’dakine benzer şekilde çok savunmacı olarak nitelendirdi. “Fakat çok sayıda kaliteli oyuncu var, onları da kadromda bulunduruyorum. Ve sonunda gol atmayı da başardık.”

Sparta’nın kesinlikle ikinci bir sezona ihtiyacı olacak. Şampiyonluğu kazandıran, kadronun genişliğidir.

Prag halkının on altı yıldır beklediği bir ödül.