Super 30, Super 200’e genişliyor: Anand Kumar | Allahabad haberleri

AMate

Global Mod
Global Mod

Prayagraj: Padma Shri kazananı ve ‘Süper 30’ şöhreti Anand Kumar Cuma günü Prayagraj’a yaptığı ilk ziyarette, çevrimdışı derslere ek olarak, toplumdaki çok sayıda dezavantajlı çocuğu birbirine bağlamak ve eğitmek için çevrimiçi dersler başlatma planları olduğunu söyledi. Plan aynı zamanda ekonomik olarak zayıf çocukların yararına ‘Süper 30’u ‘Süper 200’e çıkarmaktır.
Kumar, Cuma günü Birleşik Kurumlar Grubu (UGI), Naini tarafından düzenlenen ‘United Talk-2023’ eğitim programında büyük bir öğrenci grubuna hitap ederken baş konuk olarak bu bilgileri paylaştı. ‘Süper 30’un Padma Shri kazananı tarafından Patna’da başlatılan bir eğitim programı olduğunu belirtmekte fayda var. Program, her yıl Hint toplumunun ekonomik olarak dezavantajlı kesimlerinden 30 yetenekli adayı seçer ve onları JEE için eğitir. Kalabalık bir öğrenci grubuna baş konuk olarak seslenen Kumar, öğrencilere çok değerli önerilerde bulundu ve onları büyük hayaller kurmaya motive etti. Öğrencilere inanç, özveri ve çok çalışmanın kişinin hayattaki herhangi bir hedefe ulaşmasının etkili yolu olduğunu söyledi. Kumar, genç zihinleri motive etmek için zor günlerinden bazı ilham verici hikayeler de paylaştı. Okulun ilk günlerinde ortalama bir öğrenci olduğunu ve gerekli kaynaklardan yoksun olduğunu anlattı. Ancak hayatın tüm zorluklarıyla yüzleşme konusundaki güveni, kararlılığı ve sıkı çalışması sonunda meyvesini verdi ve onu başarılı kıldı, diye ekledi. Etkinlikte öğrencilere ilham vermek için Kumar’ın hayatı, çalışmaları ve başarıları hakkında kısa bir belgesel de gösterildi. Hevesli öğrenciler ayrıca Kumar’a birçok kariyer sorusu sordu. Bu vesileyle, Başkan, UGI, Jagdish Gulati ve Başkan Yardımcısı Satpal Gulati, baş konuğu karşıladı ve kendisine bir hatıra ve eşarp takdim ederek onu onurlandırdı. Başkan Yardımcısı Gaurav GulatiUGI kolej müdürleri, dekanları ve öğretim üyeleri de katıldı.