Takviyelerden önemli goller atan Benák, galayı yönetti. Onu çok sevdim, dedi Zámorsky

AMate

Global Mod
Global Mod
“Harika hissettim. İlk maçta daha kötüsünü bekliyordum. Herkes elinden geleni yaptı, bizim için önemli bir galibiyet, 3 puana çok değer veriyoruz” dedi.

Maçın ilk yarısında Třinec’in neredeyse hiçbir şey yapmasına izin vermediğiniz bu üstünlüğe şaşırdınız mı?
Altı hafta boyunca sıkı bir şekilde hazırlandığımız hokey oynamak istiyorduk. Kendimizi tam olarak böyle sunmak istedik ve işe yaradığına sevindim.

Şampiyonlar Ligi’ndeki zorlu maçların ve seyahatin rakibi etkilemiş olabileceğini düşünüyor musunuz?
Zor soru. Şampiyonlar Ligi’nde kendim oynadım, bu sizi tekmeleyebilir ya da gücünüzü alabilir. Bu zor. Ama esas olarak kendimize odaklanmak istedik.

İlk maçta takviyeler damgasını vurdu, Jakub Lev ve Ondřej Matýs gol attı. Takıma çabuk adapte oldular mı?
Şimdi sanırım yönetimimizi ve iyi gözlemciliğimizi övmem gerekiyor. (gülüyor) İlk maçta geçmeleri çocuklar için kesinlikle iyi bir şey. Ama bizim için kimin gol attığı önemli değil, dört dengeli dizilişimiz var ve takım olarak oynuyoruz.

Finli forvet Aleksi Rekonen’in vuruşunu izleyin.

14 Eylül 2023, 20:44, Gönderi Arşivlendi: 14 Eylül 2023, 21:11

Kadroda çok fazla genç oyuncu var, siz tecrübeli olanlar onlara liderlik etmeye çalışıyor musunuz?
O zamandan beri oradayız. Onlara ne oynayacaklarını, sinyallerin ne olduğunu anlatmaya, kuralları koymaya çalışıyoruz. O zaman bunu nasıl karşılayacakları onlara kalmış.

Forvet Adam Benák, ligdeki ilk maçına on altı yaşında çıktı. Onun hakkında ne diyorsun?
Buz üzerinde bunu çok seviyorum, kabinde pek görünmüyor. (gülümser) Önünde her şey var, onun için zordu, ilk maç ve dört kez şampiyon olmak. Büyük bir sınavdı, çok iyi geçti. Bir dahaki sefere daha güçlü ve kendinden emin olacak.

Bir dakikadan fazla beşe üç oyun da dahil olmak üzere kullanılmayan güç oyunları maçta küçük bir sorun mu?
Oraya yakındık, iyi şutlar çektik, neredeyse boş kaleye doğru bir stop yapınca çemberin içinden şut çektim. Onları kötü oynamadık, belki daha fazla soğukkanlılığa ihtiyaç vardı. İlk maçtı. Sadece daha iyi olacağına inanıyorum.

Sadece son üçte birlik kısımda Třinec sana birkaç kez baskı yaptı, diskler kalenin etrafında uçuştu. Sonunda rahatladın mı?
İlk üçte ikisi harikaydı. Üçüncüsünde rakibe arka arkaya üç güç oyunu sunduk, odaklanmamız gereken şey bu çünkü ona tekme attık. Eğer bu olmasaydı, sanırım farklı görünebilirdi. Ama bunu başardık ve üç puanın değerini çok iyi biliyoruz.