Tüccarlar renk kıtlığıyla karşı karşıya kaldı, UP’de bu Holi’de fışkırtma tabancaları | Allahabad haberleri

AMate

Global Mod
Global Mod

PRAYAGRAJ: Merakla beklenen renk festivalini kutlamaya neredeyse iki hafta kala, Holi renginin alım satımıyla uğraşan tüccarlar ve toptancılar su tabancası (Pichkari) Gülal ve Abeer, eyalet genelinde akut envanter depolamasıyla karşı karşıya.
Hathras (UP), Panipat (Haryana) ve Vadodara’daki (Gujarat) boya ve su tabancası üretim birimleri, boya ve su tabancalarına yönelik artan talebi karşılayamadı.
Mohd QuadirUP’den önde gelen bir boya ve su tabancası satıcısı TOI’ye özel olarak şunları söyledi: “Panipat, Hathras ve Vadodara’daki boya ve su tabancası üretim birimleri, UP’nin aradığı bayram renkleri ve diğer ürünlere yönelik artan talebi karşılayamadı. tek başına 5 Rs değerinden daha fazla değere sahip bir boya, gülal ve fışkırtma tabancası stoğu aradılar, ancak ürünleri yalnızca 2 Rs karşılığında gönderdiler”.
Bununla birlikte, şunları söyledi: “Renk festivaline ancak iki hafta kala, yerelden Holi ürünlerine bitmeyen bir talep olmasına rağmen, üretim birimlerinden boyalar, su tabancaları ve diğer ürünlerde ciddi bir kıtlıkla karşı karşıyayız. Prayagraj, Varanasi, Lucknow ve diğer bölgelerdeki tedarikçiler ve satıcılar”.
Bu arada Quadir, “Bu bayram sezonunda renklerin ve diğer Holi ürünlerinin kıtlığının üç ana nedeni var: Kovid salgını sırasında çoğu boyanın ve su tabancası üretim birimlerinin kapatılması, işçilerin bulunamaması (işçilerin çoğu çalışmıyor) ). t Pandemi sırasında memleketlerine döndükten sonra renkli üretim birimlerine dönüş) ve ardından sürekli artan talep.
Ana faktör, ülke çapındaki tedarik zincirini etkileyen Çin ürünlerine yönelik tam boykot veya yasaktı.
Quadir, “Sürekli artan talebe karşı zar zor yüzde 60 arz var” dedi ve ekledi: “Renkler, fışkırtma tabancaları ve diğer Holi ürünleri piyasası beklenmedik bir şekilde eyalette sürekli yükselen bir talep eğilimi gösterdi ve tüccarları şaşırttı”.
Tüccarlar, bu yıl Covid salgınının ardından ülke genelindeki pazarlarda renklere ve Holi ile ilgili ürünlere yönelik sürekli artan bir talebe tanık olduklarını düşünüyorlar. Ancak bu yıl İpek Gülal gibi Gülal çeşitleri, Tutku Gülal, mücevher gülalışıltı ve serpin Gulal, Rang-Barse (dokuz renkli hediye paketi) Gulal, Hindistan Mücevheri gulaland parfüm bazında Sabrang Gülal bu yıl daha popülerler.
Ayrıca Gülal tabancası, Gülal kraker, renkli sis, dumanlı Gülal ve elektrikli Gülal sis tabancası alıcıların ilgisini çekiyor.
Tüccarlar ise, “Bitkisel ve doğal renklerin yanı sıra bu bayram, meyvemsi renkler (meyvelerden elde edilen renkler) ve parfüm bazlı renkler de pazara girdi ve alışveriş yapanların ilgisini çekiyor. Üstelik ikisi bir arada renkler de rağbet görüyor. ”