Umesh Pal Allahabad’ın eşi Jaya, ‘Kocamın mücadelesini sürdüreceğim’ dedi.

AMate

Global Mod
Global Mod

PRAYAGRAJ: akrabaları Umesh arkadaş Salı günü, MP/MLA mahkemesinin Atiq Ahmed ve diğer ikisini ömür boyu hapse gönderen kararını memnuniyetle karşıladı 2006’da avukat kaçırdı, ancak geçen ay Pal ve iki polis silahlı adamını öldürdüğü için gangster siyasetçi ve akrabaları için ölüm cezası istedi.

Pal’in dul eşi Jaya Pal, “Tıpkı babamız gibi olan Uttar Pradesh başbakanı Yogi Adityanath’tan adalet istiyoruz. Sadece Atiq ve çetesine karşı savaştık ve bunu kesin olarak bitirmenin zamanı geldi. ‘atank’a (teröre) Kocamın verdiği savaşa devam edeceğim çünkü ben terör değil adalet istiyorum. Onun terörünün bitmesini istiyorum.”
Pal’in annesi Shanti Pal, TOI’ye şunları söyledi: “Oğlum her zaman bir aslan gibi savaştı (Mera beta sher ki tarah larta raha) ve Atiq ve erkek kardeşine Umesh ve iki silahlı polisi öldürdüğü için ölüm cezası verilmeli.”
“Atiq ve akrabalarıyla tek başımıza mücadele edemeyiz. Başbakan Yogi Adityanath’tan bize adalet yapmasını istiyoruz.” öldürüldü. .
Yakalanan don’un sert bir suçlu olduğunu ve rakiplerine zarar vermek için her yolu deneyebileceğini ekledi.
Shanti ayrıca, “Umesh ve iki polis tetikçisi de dahil olmak üzere üç oğlumu kaybettim ve bu nedenle Atiq ve akrabalarının yaşam hakkı yok” dedi.
Ayrıca, Atiq ve farklı cezaevlerinde tutulan yakınlarına genellikle her türlü kolaylığın sağlandığını ve birine zarar vermek için her yolu deneyebileceklerini iddia etti.
BSP MLA Raju Pal’ın 2005 yılında öldürülmesinin kilit tanığı Umesh Pal ve iki güvenlik personeli, bu yıl 24 Şubat’ta Prayagraj’da vurularak öldürüldü.