UP Başkanı Anandiben Patel, G-20 ülkelerini akıl hocası rolü oynamaya çağırıyor | Allahabad haberleri

AMate

Global Mod
Global Mod
DUAGRAJ: UP Valisi Anandiben Patel Pazartesi günü yaptığı açıklamada, küresel ısınma ve çevre sorunları da dahil olmak üzere büyük sorunların çözümü söz konusu olduğunda tüm dünyanın Hindistan’a bir lider olarak baktığını söyledi.
Prayagraj’daki Uttar Pradesh Rajarshi Tandon Açık Üniversitesi’nin (UPRTOU) toplantısına hitap etti.
Dr hakkında konuşurken Lucknow’daki engelliler için Shakuntala Misra Ulusal Rehabilitasyon Üniversitesi’nde (DSMRU) vali, engelli öğrencilerin sadece yüzde 30’unun kendileri için özel olarak yapılmış üniversitelere kabul edildiğini görmenin kendisini üzdüğünü söyledi.
Vali, “Yükseköğretim kurumunun tüm öğretmen, yönetici ve öğretim üyelerini, ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitimlerine devam edebilmeleri için bu üniversite hakkında farkındalık yaratmaya davet ediyorum” dedi.
Dünya küresel ısınma da dahil olmak üzere çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalırken, dünya liderlerinin Hindistan’a baktığını söyleyerek devam etti.
Vali, grubun 20 ülkesinin dünya kaynaklarının yüzde 80’ini kontrol ettiğini ve bu nedenle bu ulusların dünyanın geri kalanına akıl hocası olarak işlev görmesi gerektiğini söyledi.
Vali ayrıca daha adil seks ve mahkumlar arasında okuryazarlığı teşvik etmekten bahsetti.
“Evli bir bayan öğrencinin bir değil üç altın madalya kazanması, kayınvalidesi ve eşinin desteği olmadan bunun mümkün olmaması büyük bir memnuniyet ve bunun için de onurlandırılmaları gerekir.” Şansölye Üniversitenin.
Üniversitenin G-20’ye katılan ülke temsilcilerine ülkenin zengin mirasını ve geleneklerini anlatacak öğrenciler yetiştirmesi gerektiğini söyledi.
2030 yılına kadar gençlerin yüksek öğretimdeki payını yüzde 30’dan yüzde 50’ye çıkarmak için bir hedef belirlenmesi gerektiğini söyledi.
Vali, gençlerin duyarlılık, vatanseverlik, çevre koruma ve su tasarrufu ile birlikte sorumluluklarını yerine getirmeleri gerektiğini söyledi.
Eğitim alanının çok geniş olduğunu ve bu nedenle öğrencilerin onu bir bütün olarak anlamaları gerektiğini söyledi.
Rektör Yardımcısı Prof.
Üniversite, çok yönlü gelişimine ve toplumun ihmal edilen kesimlerini ana akımla buluşturmaya her zaman hazırdır” dedi.
Üniversitenin Kadın Eğitim Merkezi’nin köylerde farkındalık kampları düzenleyerek kırsaldaki kadınları güçlendirmek için çalıştığını da sözlerine ekledi.
Valinin geç gelmesi nedeniyle yaklaşık 3 saat gecikmeli olarak başlayan 17’nci toplantıda farklı dallarda en yüksek puanı alan öğrencilere 23, erkek öğrencilere sekiz, erkek öğrencilere ise 15 altın madalya verildi. kız öğrencilere madalyaları verildi.
Davet töreninde Aralık 2021 ve Haziran 2022’de oturumu geçen yaklaşık 20.000 öğrenciye diplomaları verildi.
Şansölye Altın Madalyası, Üniversite Ana Kampüs Çalışma Merkezi öğrencisi Pratigya Mishra’ya verildi.
Bu kez hak kazanan 10 öğrenci Donör Altın Madalyası ile onurlandırıldı.
Shri Kailashpat Nevetia Anıtı Altın madalya, MBA kursunda birinci olduğu için Smita Dikshit’e verildi. Yakın zamanda Allahabad Üniversitesi’nden doktorasını alan Dikshit, şu anda United Üniversitesi’nde yardımcı doçent olarak çalışıyor.
Üniversite tarihinde ilk kez bu davet töreninde Pratigya Mishra’ya dört altın madalya verildi. Ayrıca başka bir öğrenci olan Anjali Singh’e aynı anda üç altın madalya verildi.