Up Board: Sınav merkezlerinde nöbet tutun 7/24: Up Board Yetkililere | Allahabad haberleri

AMate

Global Mod
Global Mod

PRAYAGRAJ: 10. ve 12. sınıf Board sınavlarının ücretsiz ve adil olması amacıyla UP Orta Öğretim Yetkilileri (YUKARI işareti) eğitim dairesi yetkilileri, geceleri tetikte olunmasını ve sınav merkezlerini günün 24 saati denetlemelerini istedi.
Kurul sekreteri Divya Kant Shukla gözetiminde 2642 sınav merkezinin kasaları Pazar gününe kadar kontrol edildi ve önümüzdeki günlerde de devam edecek. Güvenlik kameraları ile de güvenlik sağlanmaktadır.
Sekretere göre, 19 Şubat’a kadar eyalet genelinde 4.719 merkez teftiş edildi. Bu amaçla ilçe okullar müfettişi aracılığıyla 524 ekip oluşturuldu.
“UP kurulu, hükümetin niyetine göre soruşturmayı adil bir şekilde yürütmek için ayrıntılı bir plan yaptı. Sınavlara hazırlık ekim ayından itibaren başladı” dedi.
Bu kez eyalet genelinde sınav merkezlerinin kurulması için titiz bir planlama yapıldığını ve şüpheli kolejlerin sınav merkezi olmaktan caydırıldığını sözlerine ekledi.
Shukla, Konsey’in usulsüzlüklerle ilgili şikayet aldığı her yerde, CCTV kameraları kullanılarak özel gözetim yapıldığını söyledi. Sekreter, “Çeşitli departmanlarla sürekli temas halindeyiz ve hükümet soruşturma hakkında her gün bilgilendiriliyor” dedi.
Pazar günü, yönetim sekreteri Doğu UP’nin çeşitli bölgelerinden yetkililerle telefonla görüştü ve onlara hükümetin niyeti hakkında bilgi verdi. İdari görevliler ayrıca geceleri kontrol odasında bulunan eğitim personeline sınav merkezlerinin kasalarını kontrol etmeleri talimatını da vermektedir.
Sekreter, sınav merkezlerinde anketin güvenliğini sağlamak için ilçelerde özel soruşturma ekipleri oluşturulduğunu söyledi.
Bu birliğin subaylarının isimleri gizli tutulmuştur. Bu ekip sınav merkezlerini her an ziyaret etme yetkisine sahiptir.
Ancak, bir soruşturma başlatmadan önce DIoS bu konuda bilgilendirilecektir. Geçen yıl Ballia’daki kağıt sızıntısı ve o zamanki DIoS’a karşı alınan önlem göz önüne alındığında, yetkililer bu yıl sınavları kopyasız yapmak için çevrilmemiş hiçbir taş bırakmıyorlar. Kurul, herhangi bir ihmal durumunda eğitim departmanı görevlilerinin sorumluluğunu belirlemiştir.