Up Board: Up Board: değerlendirme 18 Mart’tan itibaren başlıyor | Allahabad haberleri

AMate

Global Mod
Global Mod

Prayagraj: Lise Cevap Kağıtlarının ve Ara Sınav-2023’ün Değerlendirme Süreci YUKARI işareti 18 Mart’tan itibaren başlayacak.
Lise ve ara sınavlar 16 Şubat’ta başlayıp 4 Mart’ta sona ermişti.
Sınav adayları açısından dünyanın en büyük sınav kuruluşlarından biri olarak bilinen Kurul, bu mega tatbikat için ülke genelinde 258 değerlendirme merkezi kurdu. Görev için Kurul, sürecin 12 Mart’tan itibaren inceleme görevlilerinin resmi eğitimiyle başlaması nedeniyle tüm formaliteleri tamamladı.
Kurul sekreteri Divya tarafı Shukla’ya göre, “Kurul, yaklaşık 3.19 crore cevap kağıdını değerlendirmek için 1.43.933 sınav görevlisi atadı.” Bu yıl 10. sınıf 31.16.487 öğrenci ve 12. sınıf 27.69.258 öğrenci olmak üzere toplam 58.85.745 aday sınavlara kayıt yaptırmıştır.
Ancak 10. sınıftan 2.08.953 ve 12. sınıftan 2.22.618 olmak üzere 4.31.571 öğrenci sınavları atlamıştır.
Kurul yetkilileri, cevap kağıtlarının hatasız değerlendirilmesi için UP Board’un beş bölge ofisinde sınav görevlilerine ve sınav başsavcı yardımcılarına derinlemesine eğitim verileceğini söyledi.
İlk gün Meerut Bölge Ofisinde eğitim verilir. Bunun ardından 13 Mart’ta Bareilly’de sınav görevlileri ve baş denetçi yardımcılarına bir eğitim verilecek. gorakhpur 14 Mart’ta Prayagraj, 15 Mart’ta ve Varanasi 16 Mart’ta.
Eğitim hem sesli hem de görüntülü medya aracılığıyla verilmektedir. Ayrıca, sınav görevlilerine bir talimat kitapçığı verilir. Yetkililer, bu tür bir eğitim sürecinin ilk kez uygulandığını söyledi. Yetkili, yoğun eğitim verme sorumluluğunun Konsey’in bölge ofislerinin ek sekreterlerine emanet edildiğini de sözlerine ekledi. Shukla, “Sınavlar sırasında garanti edilen tüm adaleti korurken, tüm sürecin şeffaf olmasına ve rekor sürede tamamlanmasına özel özen gösterdik” dedi. tnn