Up Board: Up Board, hatalı görevlilere karşı harekete geçti | Allahabad haberleri

AMate

Global Mod
Global Mod

PRAYAGRAJ: UP Orta Öğretim Kurulu, bir bölge okul müfettiş yardımcısını Prayagraj, Handia’daki bir sınav merkezindeki kasanın kontrolü sırasında merkezin müfettişiyle gizli anlaşma yapmakla suçladı.
Eğitim görevlisinden açıklama istendi ve hükümete memur hakkında işlem yapılması için bir tavsiye iletildi. Aynı zamanda merkezin kara listeye alınması için de işlem yapılıyor.
Bu arada, Barabanki’deki bir sınav merkezinin statik yargıcı, dolabının anahtarını almayı reddetme sorumluluğundan kurtuldu. Burada Statik Sulh Hakiminden bir Çalışma Komiseri sorumluydu. Konu DM’ye bildirilmiş ve bu yetkili Bilgilendirilmiş Sekreter aleyhine işlem yapılması için bir yazı yazılmıştır. YUKARI işaretiDivya Kant Şukla.
Bir sınav merkezi olan Satyaram Janta Inter College Kalyanpur Ghosi’de mauMüdürün kardeşi, burada oda sorumlusu olarak çalışan sınav görevlilerinden zorla para almakla suçlandı.
“Yönetim bu konuyu çok ciddiye aldı. Sınav merkezinin hariç tutulmasına ek olarak, bu merkez hakkında işlem yapılması için DM Mau’ya bir mektup yazılmıştır. Merkez ömür boyu kara listeye alınacak ve merkezin müfettişi de değişecek” dedi.
Anketlerin güvenliği ile ilgili olarak kasanın denetimi gece geç saatlerde eğitim görevlileri tarafından yapılmaktadır. Sadece bu değil, Konsey karargahının kasasında üçüncü bir tarafsız nöbet tutuluyor. Böyle bir durumda, Bölge Okulları Müfettiş Yardımcısı Dharmendra Kumar Singh, kasayı incelemek için Pazar günü Prayagraj’ın Handia bölgesindeki Sitaram Yadav Inter College Ranipur, Sirsa Geçiş Sınav Merkezini denetledi.
Buradaki güvenlik kamerasının arızası sorulduğunda, üniversite müdürünün oğlu önce teknik bir hata ile gerekçelendirmiş, ancak daha sonra görevliye ters davranmıştır.
Devlet memuru konuyu ciddiye almamış ve olayla ilgili Kurul’a bilgi vermemiştir. Yerel polis karakolu da olaydan haberdar değildi. Bilgi alındıktan sonra kurul sekreteri konuyu ciddiye aldı ve bölge polisini merkez müdürü hakkında işlem yapması için görevlendirdi ve DIoS yardımcısından açıklama istendi.