Up Stf Oils, Anakartlar İçin Intel Ağını Kullanıyor | Allahabad haberleri

AMate

Global Mod
Global Mod

PRAYAGRAJ: ile YUKARI işareti 16 Şubat’ta sınavlara başlayan UP Özel Görev Gücü, kopya mafyası ve toplu kopyalamaya karışan raketler etrafındaki ilmikleri sıkılaştırmak için istihbarat ağını yağladı. STF, Prayagraj, Kaushambi ve Pratapgarh bölgelerindeki hassas ve savunmasız merkezlerin bir listesini hazırladı ve bunları yakından izliyor.
SP (STF) Yardımcısı Navendu Kumar, TOI’ye şunları söyledi: “STF, UP Board sınavlarının sorunsuz geçmesi için kusursuz güvenlik planları oluşturdu. İstihbarat ağını yağlamanın yanı sıra, birkaç STF ekibine sıkı bir gözetim görevi verildi.”
Kumar, STF yetkililerinin toplu kopyalamayı izlemek için bölge idaresi, polis ve idare yetkilileriyle de çalıştığını sözlerine ekledi.
STF, Eğitim Departmanı yetkililerinden sınavlar başlamadan önce sınav merkezlerinde kurulu tüm CCTV’lerin durumunu ve işleyişini kontrol etmelerini ve ayrıca odalara kurulan tüm CCTV’lerin yönünün doğru yönde olduğundan emin olmalarını istedi (her iki öğrenciyi de hedefliyor). ve sınıf gözetmeni).
“Statik yargıçların her iki soruşturma ekibinde de kendi merkezlerinde bulunması gerektiği konusunda ilgili yetkililerle aynı fikirdeyiz” dedi.
Ancak yetkililer, statik hakimlerin sınav döneminde hareket halinde kalacağını söyledi.
Bu yıl sınav kağıtları dört katlı kapalı zarflara konularak, kağıtlar korumalı kutularda ilgili sınav merkezlerine dağıtıldı. Ayrıca anketler statik sulh hakimi ile hem iç hem de dış merkez müfettişlerine açılacaktır.
Soruların saklandığı kasanın güvenliği için ilçe zabıta ve yönetim kurulu gerekli tedbirleri alacak. Sosyal medyada yalan haber yayan kişiler hakkında da sıkı işlem yapılacak.
Bu yıl, UP Board sınavlarına 58 binden fazla aday başvurdu. Bunlardan 31.2 lakh öğrenci 10. sınıf içindir ve 27.5 lakh öğrenci 12. sınıf içindir.
Öğrencilere verilen cevap kağıtlarında QR kodları ve tahta monogramları da bulunmaktadır. Cevap kağıtlarının manipüle edilmesinin önüne geçilmesi için girişimlerde bulunulmaktadır.
Prayagraj’da 25 sektöre ayrılmış toplam 328 sınav merkezi bulunmaktadır. Yakın denetim sağlamak için, üç süper bölge yargıcına (ADM rütbeli memurlar), sekiz bölgesel hakime (SDM rütbeli memurlar) ve 25 sektör hakimine görevler atanır. Tüm sınav merkezlerinin bir statik hakimi ve merkez dışı müfettişleri olacaktır.
Üst düzey bir idari yetkili şunları söyledi: “Bütün hazırlıklar yapıldı ve tüm araştırma merkezlerinin denetimi ilçe düzeyinde tek bir kontrol odası aracılığıyla yürütülecek. Ayrıca tüm merkezlerde yeterli sayıda polis konuşlandırılacak.”