Uttar Pradesh’te yıldırım çarpmalarından kaynaklanan kayıpları azaltmak için kitlesel bilinçlendirme kampanyaları | Allahabad haberlerini en aza indi

AMate

Global Mod
Global Mod
PRAYAGRAJ: Yıldırım çarpmalarından kaynaklanan kayıpları en aza indirmek için, Uttar Pradesh Eyaleti Afet Yönetim Otoritesi (UPSDMA) ile birlikte Times Center for Learning Limiteddoğal fenomene karşı en savunmasız üç bölge olan Prayagraj, Mirzapur ve Sonbhadra’da bir dizi bilinçlendirme kampanyası başlatacak.
Pilot projenin bir parçası olarak Vajrapat Suraksha Karyakram, köy, blok ve ilçe düzeylerinde üç ilçe ve topluluktan yetkililer için önümüzdeki iki ila üç ay boyunca uzmanlık eğitimi düzenlenecektir. Yetkililer en az 637 köyü kapsayacak bir hedef belirledi. Sonbhadra ilçede sorunla ilgili farkındalık yaratmak.
kampanya tarafından açıldı Korgeneral RP SahiUttar Pradesh Devlet Afet Yönetim Otoritesi Başkan Yardımcısı ve Bölge Sulh Hakimi Sanjay Kumar Khatri Çarşamba günü.
Etkinliğe 3 ilçeden yetkililer katıldı.
Sahi, “Yıldırım çarpmaları durdurulamıyor, ancak kitlesel farkındalığı artırarak kayıpları en aza indirmek için elimizden gelenin en iyisini yapabiliriz. Eyalet hükümetinin Prayagraj, Mirzapur ve Sonbhadra’daki en savunmasız toplulukların kapasitelerini güçlendirmeye yönelik proaktif girişimine yanıt olarak, kitlesel bir bilinçlendirme kampanyası başlatacağız.”
Yıldırım olaylarının son zamanlarda sıklıkla arttığını ve iklim değişikliğinin ana faktörlerden biri olduğunu söyledi. Eyalette her yıl ortalama 300-350 kişi, hayvanlarla birlikte yıldırım çarpması sonucu ölüyor.
“CM okul güvenliği programının bir parçası olarak okul çocukları arasında afet yönetimi hakkında farkındalık yaratmaya odaklanılacaktır.”
DM Khatri, “Afet yönetimi, yönetim için her zaman önemli bir konu olmuştur ve sel kontrolü ve yönetimi gibi yıldırım konularında somut bir plan hazırlamayı düşünüyoruz.”