Yılda 6-8. Sınıflar için bagajsız 10 gün | Ahmedabad Haberleri

SinemT

Member
Yılda 6-8. Sınıflar için bagajsız 10 gün | Ahmedabad HaberleriAHMEDABAD: Altında Yeni eğitim politikası (NUMARA YAPMAK), merkezi hükümet, okulların 6-8. sınıflardaki öğrencilerin çeşitli etkinliklere katılmaları için ‘torbasız günler’ düzenlemesini önerdi. Kaynaklara göre, devlet eğitim departmanı muhtemelen yeni eğitim-öğretim yılında bu kavramı tanıtacaktır.
Kaynaklar, NEP’in öğrencilerin yılda 10 gün veya en az 60 saat bahçecilik, marangozluk, çömlekçilik ve metal imalatı gibi çeşitli faaliyetlerle uğraşmaya zorlanmaları gerektiğini söylediğini söyledi. Politika aynı zamanda öğrencilerin bu tür günlerde müzelere ve kültürel miras alanlarına götürülmesini önermektedir.
Kaynaklara göre, öğrenciler okullarda yaklaşık 1000 saat harcıyor ve bunun 10 günü ders dışı etkinliklere harcanıyor. Eyalet eğitim bakanlığının planı yeni eğitim öğretim yılında uygulamaya karar verdiğini söylediler.
Okullardan her akademik dönemde beş “torbasız gün” sağlamalarının isteneceğini de sözlerine ekledi.
Kaynaklar, kurumlardan ayrıca spor etkinlikleri ve ulusal bayram kutlamalarının yanı sıra seyahat, yerel zanaatkarlar ve halk sanatçılarıyla buluşmalar ve hatta bahçecilik, çömlekçilik ve metal üretimi üzerine atölye çalışmaları gibi etkinlikler düzenlemelerinin isteneceğini söyledi.