Yogi: Umesh Pal’in karısı, UP CM Yogi Adityanath hükümetine ‘güvenle dolu’ yatıyor | Allahabad haberleri

AMate

Global Mod
Global Mod

DUAGRAJ: Evet evet Pal, öldürülen avukatın karısı Umesh arkadaşPazartesi günü Başbakan’a “tam güven” dedi Yogi Adityanath eyalet hükümetinin, 2005 yılında eşi ve kilit tanığının bulunduğu Cuma günkü silahlı saldırıyla ilgili bir CBI soruşturması istemediğini söylemesine öncülük etti. BSP MLA Raju Pal cinayet davası vurularak öldürüldü.
“Ona güvenim sonsuz Yogi Adityanath hükümeti yönetti ve kendini güvende hissetti. Bir CBI soruşturması istemiyorum. Yogi hükümeti bana ve aileme adaleti getirmek için gerekli tüm önlemleri alacaktır” dedi ve ekledi, “CM ile görüşmek ve onunla bazı detayları paylaşmak istiyorum.”
Jaya, Bahujan Samaj Partisi’nin (BSP) lideri Mayawati’nin tutuklu gangster Atiq Ahmad’ın eşi Shaista Parveen hakkında ikilinin suçlanmasının ardından yaptığı herhangi bir açıklama veya tweet’ten haberi olmadığını da sözlerine ekledi. Umesh Pal cinayeti davası, soruşturmalar sırasında karıştığı doğru bulunursa partiden ihraç edileceğini.
“Açıklamasının veya tweet’inin sosyal medyaya yüklenip yüklenmediği hakkında hiçbir fikrim yok. Parveen’i kampında tutmak isteyip istemediği BSP başkanı için bir sorun” dedi.
BSP MLA Raju Pal cinayet davasının ilk tanığı olan Umesh pal’in öldürülen bir silahlı adamla birlikte Cuma günü vurulma olayıyla ilgili olarak Jaya, Bölüm 147 (isyan), 148 (ölümcül silahlarla silahlı isyan) kapsamında bir FIR’ın temel alındığı bir şikayette bulundu. ), 149 (ortak amaç doğrultusunda işlenen suçlardan suçlu bulunarak kanuna aykırı olarak toplanma), 302 (cinayet), 307 (öldürmeye teşebbüs), 506 (cezai taciz), 34 (ortak kastı gerçekleştirmek için birkaç kişi tarafından işlenen fiiller) ve 120 B IPC’nin (suç komplosu), Patlayıcı Yasanın 3. bölümü ve Ceza Yasasında Değişiklik (CLA) Yasasının 7. bölümü, Dhoomangnaj polis karakolunda Atiq Ahmad, eşi Shaista Parveen, erkek kardeşi Khalid Azeem takma adıyla Ashraf ve diğerlerine karşı açıldı. .
Yerel polisin işini yapmasına rağmen soruşturmanın hızından memnun olmadığını söyledi.