Yol yok, sedye yok: kabile kadını ambulansla teslim ediyor | Vadodara haberleri

SinemT

Member
Yol yok, sedye yok: kabile kadını ambulansla teslim ediyor | Vadodara haberleri

VADODARA: Çarşamba günkü ani doğum sancıları, Manjula Dungra Bhil’in tüm ailesinin kafasını karıştırdı. Bunun nedeni, Naswadi taluka’daki Chhota Udepur’daki Kukarda köyündeki evlerine hiçbir ambulansın ulaşamaması.
Ancak kriz gerçekti ve vakit kaybetmeden aile hızla derme çatma bir kumaş sedye ayarladı ve acı içinde kıvranan kadının üzerine oturmasına ve onu engebeli arazide neredeyse 3 küsur olan Pucca yoluna götürmesine yardım etti. kilometrelerce ambulansa ulaşıyor. Ancak şans Manjula’dan yanaydı, çünkü yarım kilometrelik bir yolculuğun ardından grup, onu 108 numaralı ambulansa götüren özel bir araçla karşılaştı.
Manjula, “Evimiz iç kısımda engebeli arazide. Motorlu yol olmadığı için araçların yerimize ulaşması imkansız” dedi.
“Acı çekiyordum ve salıncak gibi hareket ettiği için kumaş sedyede oturmak daha da zordu” diyen kadın, ambulansa geç ulaşılmasının doğum sürecini hızlandırmış olabileceğini sözlerine ekledi.
Sağlıklı bir yenidoğanın annesi, “Ambulansta bebeğimi kendim doğurttum” dedi. Yerel halk, pucca yolunun olmaması nedeniyle bölgelerinde biri hastalandığında veya tıbbi bir acil durum olduğunda bu sorunla karşılaştıklarını söyledi.
İnsanlar çoğu zaman bir araca ulaşmak için engebeli ve zorlu turlarda çok sayıda mil yürümek zorunda kalmazlar. Yerel bir sakin, “Yağmurlar sırasında işler daha da kötüleşiyor ve her yerde sel var” diyor.