Zihinsel huzur arayan genç teknisyenler Mela | Allahabad haberleri

AMate

Global Mod
Global Mod

PRAYAGRAJ: Paranın kolayca gelebileceği ancak gönül rahatlığına ulaşmanın zor olduğu günümüzün hızlı tempolu hayatında, profesyonel, lisansüstü ve üniversite eğitimi peşinde koşan gençler, devam eden Magh’ın yerini alıyor. mela zihinsel esenlik arayışında.
Magh Mela’daki birkaç kamp, gençlerin meditasyon yapmasına ve ruhsal susuzluklarını gidermesine yardımcı oluyor. Mela kampüsüne gelemeyenler, ruhani dersler almak için çevrimiçi olarak bağlanıyorlar.
Bu gençler sadece Sangam şehrinden değil, aynı zamanda Varanasi, Lucknow ve Kanpur gibi komşu şehirlerden veya diğer eyaletlerden. Buna ek olarak, bazıları yıllık dini panayırı ziyaret etmek için mesleki yükümlülüklerine ara veriyor.
Bilişim sektöründe çok uluslu bir şirkette çalışan Atul Pandey şunları söyledi: “Daha yüksek akademik nitelikler elde etmenin ve ardından profesyonel alanda büyümenin yanı sıra, biraz iç huzuruna ihtiyacımız var. Pek çok meslek mensubu bayram günlerinde meditasyon yaparak materyalizmden birkaç gün uzaklaşmak istiyor.”
Charkhi Dadri (Haryana) kampında beşinci sektöre gelen, yüksek lisans yapmakta olan bir öğrenci olan Pankaj, “Kariyer peşinde koşmanın yanı sıra, hayatımızdaki meditasyon ve maneviyatın anlamı hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorum. Yoğun bir programa sahip olmama rağmen, zihnimizi olumsuz düşüncelerden arındırmak için meditasyon ipuçlarını ve diğer benzer faaliyetleri öğrenmek üzere kahinler ve azizlerle ilişki kurmak için zaman ayırıyorum.
Akhil Bharatiya Dandi Sanyasi Parishad’ın Ulusal Başkanı Pithadhishwar Swami Brahmashram Maharaj, “Azizler ve kahinlerle etkileşim kurmak ve iç huzuruna ulaşmanın adımlarını sormak için kampları ziyaret eden genç profesyonellerin ve öğrencilerin sayısı her yıl artıyor.”
Maharaj, guruların onlara sadece çalışmalara veya profesyonel çalışmalara konsantre olmalarını değil, aynı zamanda meditasyon ve yoga için biraz zaman ayırmalarını tavsiye ettiğini söyledi.
Tanınmış manevi guru Amitabh Gour, “Hayatın her kesiminden insan, zihinsel huzuru sağlamanın yollarını bulmak için gurularıyla çevrimdışı veya çevrimiçi olarak bağlantı kurar” dedi. Otuz beş yaşındaki genç girişimci Ankur, “Profesyonel iş ve yaşam sürmenin yanı sıra, manevi bir deneyim kazanmak ve huzuru bulmak istiyorum ve Magh Mela bunun için en iyi ve uygun yer” dedi. Bağlılığın ve ruhaniyetin gerçek anlamını öğrenmek için her bireyin Ganga kıyılarına gelmesi gerektiğini söyledi.
Noida’dan başka bir profesyonel olan ve Nageshwar dham ile ilişkili olan Swapnil, “Ganga kıyıları, her yaştan adanmış için gerçek meditasyon ve ruhani merkezlerdir. Üniversite günlerimden beri her yıl Magh Mela’yı ziyaret ediyorum ve hatta önümüzdeki birkaç gün Kalpwas’ı gözlemlemeye karar verdim.
Kanpur’da ikamet eden ve bir BTech öğrencisi olan Prateek Pandey, “Acharya Bada’nın kampında birkaç gün geçirmek ve meditasyon seanslarına katılmak için ailemle birlikte mela kampüsüne geldim. Kampta ilahiler ve mantralar okumak ruhumuzu canlandırıyor.”